3. Gayrimenkul Müzayedesi Kiptaş’ta Yapıldı

Kiptaş tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen ve belirli bölgelerde değeri oldukça yüksek olan 54 adet dükkan 3. gayrimenkul müzayedesi çerçevesinde ve şeffaf koşullar belirlenerek açık artırma yöntemiyle satışa sunuldu.

Haberler 06.03.2020, 17:19 Fatih OĞUR
3. Gayrimenkul Müzayedesi Kiptaş’ta Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde Kiptaş tarafından önemli bir projeye imza atıldı. 3. gayrimenkul müzayedesi Kiptaş bünyesinde gerçekleşti. İstanbul'da belirli bölgelerde önemli bir yatırım değerine sahip olan 54 adet dükkan şeffaf koşullarda açık artırma yöntemi ile alıcılarını bekledi. Müzayede kapsamında toplamda 13 tane dükkan satıldı. Satılan 13 dükkan toplamda 17.8 milyon TL'ye alıcı buldu. Kiptaş'ın gerçekleştirdiği bu inanılmaz törene ilgi yoğundu. Firma son 6 ay içerisinde 3 büyük organizasyonunu gerçekleştirdi. Kiptaş satışa çıkardığı dükkanlar içerisinde Referans Başakşehir Vadi ve Silivri Konutları 3. Etap projeleri içerisindeki alanlar yer alıyordu. Projeler dahilinde bulunan dükkanlar insanların ilgisini çekti ve hızlı bir şekilde satıldı.

Elde Edilen Gelir Önemli Alanlarda Kullanılacak

Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt tüm işlemlerinde şeffaf bir şekilde davrandığını öne sürerek müzayede kapsamında elde ettikleri geliri de yine şeffaf bir şekilde sosyal konut ve kentsel dönüşüm alanında kullanacaklarını açıkladı. Bu şekilde halka açık halde düzenlenen müzayedelerin senede belirli aralıklarla düzenleyeceklerini açıklayan Ali Kurt açık artırma yöntemi ile satılan dükkanlardan elde edilen gelirleri önümüzdeki günlerde yapacakları sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerine kaynak olarak kullanacaklarının altını çizdi.

Yorumlar (0)
light rain and snow
Günün Karikatürü Tümü