5 Bin Lojman Satışa Sunuluyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada, 5 bin lojman konutunun satılacağını ve bu lojmanların satışından ise 1,2 milyar Türk lirası gelirin sağlanacağını belirtti.

Haberler 08.01.2020, 21:41 Onur DİMLİ
5 Bin Lojman Satışa Sunuluyor

Yapılan açıklamaya göre kamu binalarının da ekonomiye kazandırılabilmesi amacı ile satışa sunulacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirtilen bilgilere göre ilk olarak toplam 5 bin lojman satışa sunulacak ve sonrasında farklı yer ve rakamlarda bu işleme devam edilecek. İlk etapta satılacak olan 5 bin lojmandan ise beklenen gelir 1,2 milyar olarak hedeflenmekte. Satışa sunulan lojmanları, herkes alabileceği gibi lojmanın içinde oturan kişilerinde alabileceği belirtildi.

Ekonomiye Katkı Sağlaması Planlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konu ile ilgili açıklama yaptı. Kurum yapmış olduğu açıklamada ilk olarak, kaç adet lojman olduğunu belirtti. Toplam olarak 249 bin 514 lojman bulunduğunu ve bunların hepsinin tahsisli olduğunu belirtti. Belirtilen lojmanlarda, savunma, güvenlik, adalet alanlarında hizmet veren personellerin bulunduğunu ve bu personelin ise toplamında 140 bin lojmanda bulunduğunu belirtti. Kurum yapmış olduğu açıklamada, toplam olarak 50 bin lojman konutunun ekonomiye kazandırılabilmesi için satışa sunulacağını ve ilk etap olarak ise 5 bin ile başlanacağını belirtti. Üstelik satışlarda, lojman konutunun içinde oturan kişilerinde oturduğu evi ya da başka bir evi alabilme şansı da bulunuyor.

Yorumlar (0)
10°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Karikatürü Tümü