Abdulbaki Kömür’e Saygı Gecesi Düzenlendi

Esenler Belediyesi Başkanı M. Tevfik Göksu tarafından resim, karikatür ve beste düzenleme alanında büyük eserleri olan  Abdülbaki Kömüre saygı gecesi düzenlendi.

Haberler 30.11.2019, 13:42 08.01.2020, 18:02 Onur DİMLİ
Abdulbaki Kömür’e Saygı Gecesi Düzenlendi

Sanatçının 40. Sanat Yılı’na özel olarak düzenlenen geceye Abdulbaki Kömür’ün kendisi, ailesi ve bir çok seveni de katıldı.

Sanat Dolu 40 Yıl

Ressam, karikatürist ve bestecilik ile dolu sanatçılık yaşamında, sanat camiasında önemli bir yere sahip olan Abdulbaki Kömür adına İstanbul Esenler Belediyesi ev sahipliğinde saygı gecesi düzenlendi. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde 40. Sanat Yılı’na özel düzenlenen geceye katılım yoğun oldu. Abdulbaki Kömür’ün hayatını konu alan slayt gösterisi ile sanatçının hayatı sevenlerine aktarıldı.

Kürsüye Çıkıp Konuşma Yaptı

Sanatçı Abdulbaki Kömür, kendi adına düzenlenen saygı gecesi dolayısıyla, kürsüye çıkıp konuşma yaptı. Duygu dolu anların yaşandığı konuşmada değerli sanatçı tüm sevenlerine teşekkürlerini sundu. Kısaca hayatını ve nasıl bir insan olduğunu anlatan Kömür, karşısına hep iyi insanların çıktığını ve hepsinden yeni bir şeyler öğrendiğini ifade etti.

Annesinden, kardeşlerinden, eşinden ve çocuklarından bahsederken gözleri dolan sanatçının; kendisi için ise tahammül edilmesi kolay olmayan bir adam olduğunu söyledi. Çocuklarından itaatli ve anlayışlı olmayı torunlarından ise hayattaki heyecanı tatmayı öğrendiğini paylaşan Abdulbaki Kömür, adına düzenlenen vefa gecesi için Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya ve beraberindeki ekip çalışanlarına  teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü