Adım adım konut kredisi almak

Adım adım konut kredisi almak 0,99 konut kredi imkânına sahip olmanız için öncelikle alacağınız evin değer eksper tarafın

Haberler 16.09.2019, 11:27 14.11.2019, 13:26 Onur DİMLİ
Adım adım konut kredisi almak

Adım adım konut kredisi almak


0,99 konut kredi imkânına sahip olmanız için öncelikle alacağınız evin değer eksper tarafından ölçülmelidir. Bu işlemi yapmak için de beğendiğiniz bir evi bankaya bildirerek konut kredi işlemini başlatmanız olacaktır. Eksper eve vereceği değeri bankaya bildirir raporunu tutar ve size bu aşamadan sonra konut kredisi çıkmaktadır. Konut krediyi en hızlı şekilde almanız için öncelikle evin değerinin %50 kadar peşinatınız olmalıdır. İşte bu peşinat olduğu sürece sizlere kredi çıkma konusunda kesin bir olumlu sonuç verilmektedir. Elbette ki bu olumlu sonuca ulaşmak için sabit bir maaşınız ve sigortanızın yapılıyor olması gerekmektedir. Eğer ki bu şartlar siz de bulunmuyorsa emekli yakınınız üzerinden de kredi çekebilirsiniz. Elbette ki bu krediyi çekecek olan emeklinin maaşından kesilecek olan bir kredi bulunmamalıdır.

Özel bankaların kredisi


Özel bankalardan kredi almanız için genelde eksperler ile emlakçılar arasında olan bir anlaşma yer almakta ve bu husus her ne kadar yasal olup olmadığı tartışılsa da sizlerin herhangi bir gelir belgesi olmasa da bankalar özel kredi vermektedir. Fakat özel bankalarda ki konut kredisi oranı 0,99 üzerinde olmaktadır ve sizler bu durumu göze alarak kredi başvurunuzu yaparsınız. Herhangi bir gelir belgesi yoksa sigorta yoksa özel bankalardan yine de sizlere kredi çıkmaktadır. Bunun için emlakçınız ile görüşün ve bu durumu izah ederek kredi isteyin.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü