Adli Kontrolle Serbest Bırakıldılar

Denizli’de Sokak ortasından iki çocuğu ağır bir şekilde döven 3 genç kız tekrar gözaltına alındı. Türkiye gündemine bomba gibi düşen ve mahkemeye tekrar çıkartılan genç kızlar tekrar asli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Haberler 09.02.2020, 13:08 09.02.2020, 13:32 Onur DİMLİ
Adli Kontrolle Serbest Bırakıldılar

Denizlinin Pamukkale ilçesinde geçen hafta, tanımadığı 3 genç kız tarafından 12 yaşında olan S.S sebepsiz yere dayak yediğini ve tartaklandığını babası olan F.S'ye anlattı. Babası, dayak yiyen kızına darp raporu alarak karakola giderek şikayetçi oldu. A.C, A.K ve N.C olduğu öğrenildi. Çekilen görüntülerde yer alan kızlar tutuklandı.

Şüphelilerden biri ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Diğer iki şüpheli ise adliye'ye sevk edildi. İki şüphelinin ifadeleri alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar. Ancak nöbetçi mahkemenin itirazları üzerine çıkarıldıkları mahkemede ikinci kez gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldılar. Ancak tekrar iki şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. Mahkeme, şüphelilere S.S isimli ortaokul öğrencisinin okumakta olduğu okula yaklaşmama cezası aldılar.

Şüphelinin Babasının Sözleri Tepki Çekti

Olayın ciddiyetini kavramayan şüpheli kızlardan birisinin babasının sözleri tepki çekti. Şüphelilerden olan N.C'nin babası olan M.C'nin sözleri tepki çekti. Durumun basit bir çoluk çocuk kavgası olduğunu, olayın cahillik ve küçük yaşlarda şamata amaçlı olduğunu söyledi. Sözde dayak yiyen kızın ailesinden daha müşkül durumda olduklarını savundu. Kendilerinin de küçük yaşlarda böyle cahillikler yaptığını ifade etti.

Yorumlar (0)
24°
kapalı
Günün Karikatürü Tümü