Almanya'da Irkçı Saldırılar Dur Durak Bilmiyor

Geçtiğimiz günlerde Almanya'daki Türklere karşı yapılan ırkçı saldırılar dur durak bilmiyor. Geçmiş yıllarda da Almanya'nın ırkçı saldırıları dünyanın değişik milletlerine karşı devam ediyordu.

Haberler 26.02.2020, 23:47 Onur DİMLİ
Almanya'da Irkçı Saldırılar Dur Durak Bilmiyor

Tüm dünyanın bildiği gibi Almanya'nın ırkçı saldırıları çeşitli milletlerden insanları etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir Türk vatandaşı olan küçük bir çocuk yine Almanya'da ırkçı saldırıya uğradı. Yaşadıklarını dünyaca ünlü haber muhabirine anlatan çocuğun anlattıkları ise içler acısı. Sadece bir grup, küçük çocuğa karşı gerçekleştirilen saldırılarda yaralanan Türk çocuk sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldıktan sonra olayını nasıl gerçekleştiğini anlamak için haber muhabiri ile röportaj yaptı. Yapılan röportajlar minik çocuğun söyledikleri tüm dünyanın kanını dondurdu.

Ben İyiyim Arkadaşlarımı Kurtarın

Almanya'da ırkçı saldırılardan korunmak için Türk vatandaşları kendilerine göre çeşitli önlemler alıyor. Köhne düşünceye sahip olan Almanların yaşadığı yerde bulunmamaya özen gösteren Türkler yine de bu saldırılardan kurtulmayı başaramıyor. Geçtiğimiz günlerde yine bir grup küçük çocuk Almanların ırkçı söylemlerine maruz kaldı. Bu sefer olay sadece söylemle kalmadı ve fiziksel şiddete kadar ilerledi. Gencin anlattıklarına göre arkadaşlarla beraber yemek yedikleri restaurantta aniden silah sesleri duyulmaya başlandı. Eli silahlı bir adam restoranın kapısından girmesi ile küçük çocukların yemek yediği masayı hedef alması bir oldu. Birkaç el ateş eden adamdan korunmak için duvarın arkasına saklanan gencin yaşadıkları tüm dünyada geniş tepkiler yarattı.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü