Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi’ Projesiyle Bir İlke İmza Attı

Başkent de ilk kez düzenlenecek olan acil bir durumda hayvan dostlarımıza nasıl müdahalede bulunulacağı konusunda hem teorik hem de uygulamalı olarak ilk yardım eğitimi verilecek.

Haberler 20.11.2019, 16:34 08.01.2020, 18:05 Muharrem KARAKUŞ
Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi’ Projesiyle Bir İlke İmza Attı

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek olan eğitim ile Ankara halkının bu konuda bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Eğitimler 23 Kasım’da başlayacak olup, tüm hayvan sever Ankaralılara açık olacak.

Eğitim semineri, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda 23 kasım cumartesi günü saat 13:30 – 17:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

İlk yardım eğitiminde amaç; hasta, bakıma muhtaç, yaralı ve ya zor durumda kalmış olan hayvan dostlarımıza acil durum kapsamında veteriner hekime ulaşana kadar ilk müdahale olarak neler yapılabileceği konusunda hayvan sever kitleyi bilinçlendirmek. Sadece sağlık konularında değil; hayvan psikolojisi ile ilgili ve insan hareketlerini tehdit olarak algılamaması için onlara nasıl yaklaşmamız gerektiği konusunda da bilgi verilecek.

Toplum Olarak Bilgilenelim Çağrısı

Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan; bu projeyi Büyükşehir Belediye Başkanı  Mansur Yavaş’ın çağrısıyla 29 Haziranda başlatmış olduklarını, hayvan dostlarımız ile ilgili birçok konuda verimli olacak bilgiler verileceğini belirterek  toplum olarak bilinçlenelim çağrısı yaptı ve Başkentli tüm hayvan sever katılımcıları davet ettiğini belirtti.

Hayvan nakil aracı ile nasıl iletişime geçeceğiz?

Herhangi bir sorun teşkilinde 153 Mavi Masa üzerinden yetkililerle iletişime geçip, lokasyon bilgilerinizi vererek hayvan dostlarımızın hayatını kurtarıp onlara umut olabilirsiniz. 

Yorumlar (1)
Ömer Yağmur 12 ay önce
Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanını ve belediye çalışanlarını gerçekten canı gönülden tebrik ediyorum.Çok güzel işler yapıyorlar kimisine göre canlı olarak sayılmayan yaşama hakları elinden alınan hor görülen sokak hayvanlarının bakımı oldun kısırlaştırma ve sahiplendirme adı altında çok güzel işler gerçekleştiriyorlar.Sonuçta onlarında canı var konuşamayan dertlerini söyleyemeyen bu hayvanları hor görüyoruz.Yaralı bir hayvan bulduğunuzda tiskinip ellemeyip orada ölmesini mi izleyeceksiniz.Belediyeye haber verin yada bir araçla en yakın veterinere bırakın
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü