Haberler

Yabancı Yatırımcılar İstanbul’dan Sonra En Çok O İlde Konut Alıyor!

Yabancı yatırımcıların Türkiye’de konutlara olan ilgisi başta İstanbul olmak üzere pek çok farklı ilinde devam etmektedir. İstanbul sonrasında geçtiğimiz yıllara göre yüzde 36 artış oranı gösteren o il ikinci sırada yer alıyor! 

Yabancı yatırımcılar rotayı Türkiye’ye çevirdi! Gayrimenkul sektörüne yatırım yapan yabancılardaki artış açıklanan TÜİK rakamları ile birlikte kendini ele verdi. Açıklanan rakamlara göre İstanbul’dan sonra yabancılara satılan konut rakamların yüzde 36 gibi yüksek bir oran yakalayan Antalya ikinci sırada yer alıyor!

Turizmle Birlikte Yatırımın Da Adresi Antalya Oldu

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinde yer alan Antalya, açıklanan TÜİK rakamları ile birlikte turizmin yanında konut satışları ile de adından söz ettirmeyi başardı. 2018 yılının ilk 9 ayı için açıklanan rakamlara göre Antalya’da yabancıların 5 Bin 237 adet konut satın aldığı görülmekte. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 3 Bin 373 adet konut satıldığı bilgisi ile bu yılki rakamlar karşılaştırıldığında yüzde 36’lık artış kendisini göstermektedir.

Antalya’nın Büyüdüğünü Yabancılar Fark Etti!

Birbiri ardına devam eden mega projelerle her geçen gün büyümeye devam eden Antalya’nın yakaladığı bu ivme yabancı yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Yılın 9 ayında yabancıların satın aldığı konut sayısında yaşanan yüzde 36’lık artış ile birlikte Antalya’nın kazandığı değer de kendini gösteren en önemli örnek olarak gösterilmektedir. Halen devam eden birbirinden prestijli projeleri ile yabancı yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran Antalya’nın adının turizm ile birlikte yatırım için de anılıyor olması, şehirlerine ilgi gören Antalyalıları memnun etmeyi başardı.

Bu haberimize göz atınız:  Petlas'tan 60 Milyon Dolar Yatırım
Yabancılar Antalya’yı İyi Tanıyor

Londra ve Paris’ten sonra Dünya’nın en çok turist alan şehri olarak ön plana çıkan Antalya, yabancılar tarafından yakın markaja alındı. Yılın ilk 9 ayında 21 Milyon 55 Bin gibi ciddi bir dış hat yolcusunu ağırlayan Antalya Havalimanı, Antalya’nın tüm Dünya tarafından yakından takip edildiğini gösteriyor. Rusya ve Ukrayna ile birlikte Avrupa ülkelerinin de gözdesi olan Antalya, Arap yatırımcıların da ülkemizde yatırım yapmak istedikleri şehirleri arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Yabancı yatırımcılar ve turistler Türkiye’nin güzelliklerini halkın sıcaklığını ve kendi maaşlarına yada döviz kurlarına göre geçinmenin de kolay olduğunu gördüklerinden ülkelerini terk edip buralara kadar gelip yaşamak istiyorlar. İstanbul’u seçmelerinin nedeni olarak metropol olması ve turistlerin halen İstanbul’u kendi başkentleri saymaları yani konstantinopolis olayıdır.Antalya için ise doğal güzellikleri ve tatil alanları nedeniyle buraya gelmek istiyorlar.Benim kişisel fikrim aslında yabancılara gayri menkul satışlarının kısıtlanması olmalıdır.Çok rahat gayrimenkul sahibi oluyorlar ve kur farkı yüzünden de bu işi çok kolay yapmaktalar.Bir gün bakacağız kendi dilimizi konuşacak kimse bulamayacağız özellikle Antalya ve İstanbul’umda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün