Arkup Yüzen Evi Tamamlandı

Arkup'un yüzen bir ev için başlattığı çalışma sonuç verdi ve dünyanın en lüks yüzen evini inşaa etmeyi başard

Haberler 03.03.2019, 18:14 21.10.2019, 21:29 Fatih OĞUR
Arkup Yüzen Evi Tamamlandı

Arkup'un yüzen bir ev için başlattığı çalışma sonuç verdi ve dünyanın en lüks yüzen evini inşaa etmeyi başardı.


 

Arkup ilk modelini Arkup 1 olarak adlandırırken yüzen evi 5.5 milyon ABD doları karşılığında satılıyor.

Güneş enerjisine sahip, hidrolik direkleri ve kendi motorlarını dengeleyen ilk model, Miami Yacht Show'da tanıtıldı.

(404 m2) zemin alanından oluşan  (22,9 m) uzunluğunda iki katlı ultra lüks bir ev teknesi olarak tasarlanmıştır. Hollandalı mimarlık firması Waterstudio.NL tarafından tasarlanan ev görücüye çıkmıştır.

Önümüzdeki 12 ay içinde 3 tane daha inşaa edecekelerini açıklayan Waterstudio.NL, Orta Doğu, Asya ve Karayipler'de eko-tatil köyü olarak daha büyük konseptlerde ekonomik bir tatil imkanı sunmak istiyor.

Gördüğümüz diğer yüzen evlere kıyasla en ilginç özelliği hidrolik direkleri. Bunlar, konutu dengelemek veya dalgaları önlemek ve gövde bakımını azaltmak için su seviyesinin üzerine kaldırmak için (6 m) derinliğe yerleştirilmiştir.

Arkup # 1'de 36 kW güneş paneli ve Arkup'un  1000 kWh'a kadar bir aküsü de dahil olmak üzere bir çok faydalı teknolojiye sahiptir.

 


Yağmur suyunu çatıdan toplayıp içme suyu olarak arıtan bir sisteme sahiptir. Ayrıca internet, TV ve radyo gibi bir çok iletişim sistemi kullanılmıştır. 
 

 


Arkup # 1'de dışarıya açılan bir güverte alanı vardır.  Geniş camlarla kapalı, mükemmel bir manzaraya sahip salonu vardır. Gösterilen modelde salon, yemek alanı, mutfak ve banyo içeren açık renk bir zemin düzeni bulunmaktadır. Üst katta, her bir odada en-suite banyo bulunan toplam dört yatak odası vardır.
Bu Videodan Tanıtımını izleyebilirsiniz.


 

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü