Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Kanal İstanbul Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemden düşmeyen ve oldukça önemli olan Kanal İstanbul projesi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Haberler 22.01.2020, 11:20 Onur DİMLİ
Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Kanal İstanbul Açıklaması

Kanal İstanbul Projesi, medyanın ve siyasetin gündeminde yer almaya ve gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Oldukça farklı görüşlerin olduğu ve bir kısmın desteklediği bir kısmında desteklemediği proje oldukça merak edilmektedir. Sürekli yeni açıklamaların yapıldığı proje hakkında son açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi.

Erdoğan, konu ile ilgili açıklamalar yaptı ve merak edilen soruları yanıtladı. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamaya göre sürekli olarak Kanal İstanbul projesi için finansman aranıyor sözlerine cevap verdi. 

Finansman Arayışı Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi için açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalara göre sürekli olarak gündeme gelen ve eleştirilen konu olan finansman arama konusuna yatı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamaya göre, Kanal İstanbul Projesi için herhangi bir finansman araması durumu söz konusu değil. Erdoğan, yapmayı düşündükleri ve çılgın proje olarak adlandırmış oldukları projeyi, en kısa zamanda yapımına başlayacaklarını da belirtti. Kanal İstanbul projesi için yapılan sert eleştirilere takılmadığını ve bu projeyi faaliyete geçirmek için oldukça büyük bir çaba ile çalıştıklarını belirtti. Kanal İstanbul projesi için sürekli olarak olumsuz yorumlar yapılmakta ve bu projenin İstanbul için gereksiz olduğu savunulmaktadır. 

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü