Bekar Erkeğe Ev Yok, Devri Bitti

Ülkemizde bekar erkeklerin ev bulması oldukça zorlaştı. Ev sahipleri, bekar erkeklere ev vermek istemiyor.

Haberler 22.01.2020, 12:45 23.01.2020, 14:33 Soner YARDIM
Bekar Erkeğe Ev Yok, Devri Bitti

Neden olarak ise temiz olmamalarını gösteriyor. Bu durum ise bekar erkekleri çileden çıkarıyor. Bekar erkeklerin temiz olmadığına dair söylentiler var. Ancak bu söylentiler, gerçeği yansıtmıyor. Çünkü bekar olduğu halde titiz olan erkekler var. Her ne kadar titiz olsalar da ev bulamıyorlar. Çünkü ev sahipleri daha tanımadan pis damgasını vuruyor.

Ev kiralamak isteyen erkeklere ilk olarak medeni durumu soruluyor. Ona göre ev veriliyor. Özellikle daire 1+1 ise bekar erkekler için o daireyi kiralamak imkansız duruma düşüyor.

Bekar Erkeğe Ev Vermeyene Ceza Kesilecek

Ev bulamayan bekar erkekler, artık istedikleri eve oturabilecek. Ev sahibi vermezse Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na şikayette bulunmaları yeterli. Şikayet sonrasında hemen işlemler başlayacak ve ev sahibine tam 1000 TL idari para cezası uygulanacak.

Bu proje, bir taslak değil. Geçtiğimiz günlerde bu durum aynen yaşandı. M.K, adında bir vatandaş, bekar olduğu için ev bulmakta zorlandığı için Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na şikayette bulundu. Şikayeti üzerine olayla ilgili incelemeler başlatıldı.

Ev sahibi, kadınların daha titiz olduğunu savunmasa da bu bir gerekçe kabul edilmedi. Ev sahibine 1000 TL idari para cezası uygulandı. M.K ise istediği evde oturabildi. Bu olay, artık bir kanun haline geldi.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü