BİM'in Coronavirüsü İle İlgili Aldığı Tedbirler

Türkiye çapında Coronavirüsü ile ilgili çeşitli kurum ve kuruluşlar önlem alırken BİM de geri durmadı. Türkiye genelinde binlerce mağazaya sahip olan BİM marketler zinciri vatandaşların ihtiyacını karşılayabilmek için gerekli çalışmaları sürdürüyor.

BİM'in Coronavirüsü İle İlgili Aldığı Tedbirler

Türkiye Coronavirüs tehdidi ile savaşırken halkın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için zincir marketi olarak faaliyetini gösteren BİM var gücüyle çalışıyor. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç kamuoyunu bilgilendirirken salgının ilk görülmeye başlandığı günlerde tüm ülkede önemli bir gıda stoğu olduğunu vurguladı. Ancak son günlerde vatandaşların stok yapma konusunda daha sakin olduğunu söyleyen Aykaç, son zamanlarda 2 binden fazla personeli iş aldıklarını belirtti. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'ın açıklamalarına göre BİM marketler zincirinin yaşadığı en önemli problem tedarik aşamasında kamyoncuların çalışmak istememesi.

BİM'in Açılış ve Kapanış Saatleri Değişti

Tüm Türkiye'de halkın birçok ihtiyacını binlerce mağazası ile karşılamaya devam eden BİM marketler zinciri Coronavirüs salgını esnasında da tüm ülkeye hizmet vermeye devam ediyor. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç salgınla mücadele ederken vatandaşların ihtiyacını karşıladıklarını ancak lojistik ile ilgili bir takım sıkıntılar yaşadıklarını açıkladı. İlerleyen günlerde tedarik zincirinde kamyon şoförlerinin çalışmak istememesi ile ilgili problemleri büyük ölçüde aşacaklarını belirten Aykaç, salgının ne kadar süreceğinin belli olmamasından dolayı arz talep dengesizliğinin oluşabileceğini söyledi. Ayrıca BİM marketler zincirinin açılış ve kapanış saatlerinin sokağa çıkma sürelerine paralel olarak birçok bölgede değişkenlik gösterdiğini de belirtti.

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Karikatürü Tümü