Bodrum'da Kaçak Yapılar Temizlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’da Ağustos ayında yapmış olduğu incelemeler neticesinde oldukça fazla kaçak yapı tespitinde bulunmuştu.

Haberler 29.11.2019, 14:54 29.11.2019, 15:00 Onur DİMLİ
Bodrum'da Kaçak Yapılar Temizlendi

Bunun üzerine yapmış olunduğu inceleme ve raporlamaların ardından bu kaçak yapıların temizlenmesi yönünde talimat vermişti. Proje sahiplerine bu yapıların temizlenmesi yönünde talimat verdi ve bir daha bu tarz projelerin yapılmaması için önlemelerini de aldı. Ağustos ayında vermiş olduğu bu talimatın ardından, tekrar Bodrum’a incelemeye giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapıların hala yıkılmadığını görünce oldukça sert bir uyarıda bulundu. Yapıların biran önce temizlenmesini söyleyen Bakan Kurum, proje sahiplerine yıkımı yapın yoksa biz gelip yıkacağız şeklinde sert bir ikinci uyarıda bulundu.

Oldukça Hızlı Bir Yıkım Çalışması Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sert uyarısından sonra proje sahipleri oldukça hızlı bir şekilde yıkımı yaptılar. Yapılan yıkım projesi kapsamında toplam olarak 11 otel yapısı ve bununla birlikte 2 bin üzerinde villa yıkıldı. Yıkım emrinin verildiği bir başka proje olan The Bo Viera projesinin ise hala yıkımları sürmekte.

Bu proje içerisinde ise toplam 1 otel ve bununla birlikte 30’a yakın villa bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’da yaşanan bu kaçak yapılar ve projelerin oldukça can sıkıcı olduğunu ve bu gibi projelerin önüne geçilmesi gerektiği mesajını verdi.

Yorumlar (1)
Abdurrahman Uzun 1 yıl önce
Bu işlemleri yapmakta biraz geç kalmadınız mı şehircilik bakanı açıklama yapıyor işte şurada burada kaçak yapıları yıktık arkadaş ekonomiye de yazık vatandaşa da yazık adam dişinden tırnağından artırıyor kerpiçten bir ev yapıyor sende kaçak yapılaşma diye yıkıyorsun o adam o evi yapmak için emek ve para harcamadan neredeydin o masrafa yazık değil mi o kişinin alın terine çoluğuna çocuğuna yazık değil mi bütün bunlar adam akıllı devlet yönetmekle olur.Bir kanun çıkarırsın gerçekten ihtiyaç sahibine ev yaparsın uzun vadeye böler bir ev sahibi olmasını sağlarsın hem kentsel dönüşüme de katkın olur hemde evsiz kalmaların ve kaçak yapıların önüne geçersin.
13°
açık
Günün Karikatürü Tümü