Bodrun Maratonu Ödül Töreniyle Son Buldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde ‘BodRun Ultra Maratonu’ düzenlendi.

Haberler 26.11.2019, 13:44 Abdurrahim KARABAYIR
Bodrun Maratonu Ödül Töreniyle Son Buldu

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen maraton, ödül töreninin ardından son buldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi ve Herkes İçin Spor Federasyonu ortak çalışmasıyla yürütülen ‘BodRUN Ultra Maratonu’ kapsamında 451 kişi mücadelede bulundu. Düzenlenen organizasyona elektrik dağıtım şirketi olan ‘AYDEM’ sponsorluk etti. Maraton, dört kategoride gerçekleştirildi.

Maratonda Çocuklar Da Yarıştı

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ‘BodRUN Ultra Maratonu’ kapsamında çocuklar da yarıştı. Minikleri spora özendirip bu konudaki yeteneklerinin farkına varması hedefleyen düzenlemede renkli görüntüler ortaya çıktı. Kısa mesafeli çocuk yarışı doğayla iç içe eğlence dolu bir şekilde geçti.

Yarışların bitmesinin ardından düzenlenen ödül töreni kapsamında, genel sıralama ile farklı yaş grupları kategorisinde dereceye giren kişilere kupaları verildi. Ödül töreni, Bodrum Kalesi bahçesinde gerçekleşti.

Dereceye Girip Ödüllerini Aldılar

Bodrum’da gerçekleştirilen ‘BodRUN Ultra Maratonu’ sonucunda ilk üçe giren isimler belli oldu. 60 kilometre kadınlar sıralamasında birincilik kupasına Nihal Tırpan, ikincilik kupasına Gözde Gür son olarak üçüncülük kupasına ise Ebru Demirel sahip oldu.

Erkekler sıralamasında ise birinci Rusya’dan çıktı. Rus atlet Anton Dyachkov kupasını büyük bir mutlulukla aldı. İkinciliği Aurel Pleshkan hak ederken, üçüncülüğü ise Kemal Kukul sahip oldu.

6 kilometre kadınlar sıralamasında Fatma Taş, erkek sıralamasında ise Ahmet Alper Sofuoğlu birinci geldi.

10 kilometre kadınlar sıralamasını Esra Uzun elde ederken, erkeklerde bu isim Mehmet Fatih Yıldız oldu.

Yorumlar (1)
Esef Merdoğlu 1 yıl önce
bu tür haberleri görünce çok kıskanıyorum işlerimizin yoğunluğu ve zamansızlık yüzünden yanı başımızda ki etkinliklere katılamıyoruz.Sağlıklı yaşam ve sosyalleşmek adına bu tür etkinlikleri kaçırmamak lazım.Bu tür organizasyonların öncelikle yerel belediyeler sürekli yapmalı ve ön ayak olmalı.
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü