Brezilya'da Aynı Aileden 28 Kişi Coronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Coronavirüs salgını tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Bugün gelen son dakika bilgilerine göre Brezilya'da coronavirüs salgınının yayılma kaynağı belli oldu. Covid-19 pozitif olan bir kişi farkında olmadan bir aile kutlamasına katıldı. Bunun sonucunda virüsü ailesinden 28 kişiye bulaştırdı.

Brezilya'da Aynı Aileden 28 Kişi Coronavirüs Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Brezilya'da Coronavirüs nedeniyle aynı aileden tam 28 kişi hayatını kaybetti. Covid-19 pozitif olan bir kişi henüz test yaptırmamış ve muayene olmamışken bir aile kutlamasına katıldı. Aynı aileden toplamda 28 kişinin olduğu doğum günü partisi tam bir felakete dönüştü. Brezilyalı yetkililer ülkede coronavirüs salgınının bu doğum günü partisinden yayıldığını söylüyor. Geçtiğimiz günlerde partiden yaklaşık 2 hafta sonra semptomlar görülen aileden 3 kişi hayatını kaybetti. Ardından yaklaşık 10 kişi de Covid-19 semptomları taşıyordu. Yapılan çalışmalar sonucunda aynı aileden toplamda 28 kişinin hayatını kaybettiği sonucuna ulaşıldı.

Doğum Günü Partisine Katılmışlardı

Brezilya'nın Sao Paulo taraflarında 13 Mart'ta düzenlenen bir doğum günü partisine aynı aileden toplamda 28 kişi katıldı. Covid-19 pozitif olduğu sonradan öğrenilen bir aile üyesi diğerlerine salgını bulaştırdı. Daha sonra aile üyelerinden hepsi birer birer hastalanarak hayatını kaybetti. O tarihten sonra Brezilya'da vaka sayısı hızlı bir şekilde artış gösterdi. Geçtiğimiz 8 Nisan tarihinden sonra ise şu an için Brezilya'da Covid-19 pozitif vaka sayısı 16 binin üzerinde. Salgından ölen vatandaşların sayısı ise yetkililerin yaptığı açıklamaya göre 800’ü çoktan geçti.

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Karikatürü Tümü