Bu Petekle Evinizi 7,5 Liraya Isıtmak Mümkün Olacak

Erzurum'da yaşayan Ebubekir Taşbaşı adlı girişimci yaptığı buluş ile hem evimizi hem cebimizi ısıtacak. Taşbaşı, ürettiği tasarruf peteği ile doğal gaz faturalarını 7,5 liraya düşürmeyi planlıyor.

Haberler 22.11.2019, 17:11 Soner YARDIM
Bu Petekle Evinizi 7,5 Liraya Isıtmak Mümkün Olacak

Yaşadığı bölgenin iklimi dolayısıyla doğalgaz faturalarından ağzı yanan Ebubekir Taşbaşı, bu zamana kadar edindiği bilgileri ve hayal gücünü kullanarak kendi atölyesinde kışa özel bir buluş ile vatandaşa umut oldu. tasarruf peteği dediği buluşu ile faturaları 7,5 liraya indirip yüksek fiyatları ortadan kaldıracak. 

Taşbaşı, peteklere döşediği devir daim su sistemi ile özel bir gaz sistemini birleştirdiğini ifade ederek, bu şekilde doğal gaz maliyetlerini minimum seviyeye indirilebileceğini söyledi.  Ebubekir Taşbaşı’nın bu buluşu enerji tasarrufu açısından önem kazanıyor. Seri üretime geçilmesiyle tasarrufun yüzde  90'a kadar çıkması bekleniyor.

Dadaş kaşif;  yapmış olduğu petek sisteminde doğalgaz veya elektrikli kombi fark etmeden petek içerisindeki civalı gazın ısınmasıyla peteğin de ısınacağını ifade etti. Böylelikle bir odanın ısınma maliyetinin sadece 7,5 liraya olacağını söyledi.

Dolum İşlemi Nasıl Yapılacak?

Peteklerin gazlarının bitmesiyle ilgili konuyla ilişkin servis elemanlarının evlere gelerek gaz dolum işlemi yapacağını ifade etti. Ebubekir Taşbaşı ilk seri üretim için Konya ile görüşmeye başladı. Sonrasında ise ürettiği tasarruf petekleri için Erzurum’da bir fabrika açmayı hedefliyor. Bu doğrultuda da kendisine yardımcı olmaları için tüketici firma ve yetkililerinden destek bekliyor.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü