CHP'li Kaftancıoğlu Savcılığa İfade Verdi

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu geçtiğimiz yıllarda sosyal medyada paylaştığı bir gönderi nedeniyle savcılığa ifadesini verdi.

Haberler 17.02.2020, 19:48 Soner YARDIM
CHP'li Kaftancıoğlu Savcılığa İfade Verdi

CHP'li Kaftancıoğlu 2017 yılında TRT Genel Müdürü’nün Bilal Erdoğan'ın arkadaşı olmasını eleştirdi ve bunu da kendi kişisel sosyal medya hesabından paylaştı. Twitter'daki bu paylaşım sonucunda Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı. İfadesinde paylaştığı gönderide herhangi bir hakaretin olmadığını dile getiren Kaftancıoğlu, ortadaki durumun tespitine yönelik kamuoyunu bilgilendirdiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda TRT'nin müdürünün Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşı olduğunu Twitter üzerinden paylaşan Dr. Canan Kaftancıoğlu eskiden çalıntı sorularla bir yerlere gelindiğini şimdi ise sınava bile gerek kalmadan TRT'nin genel müdürü olunabildiğini yazdı.

Takipsizlik Kararı Verilmişti

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun tweetinin ardından Bilal Erdoğan savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık Kaftancıoğlu hakkında yaptığı soruşturmada takipsizlik kararını vermişti. Geçtiğimiz günlerde İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’ne Bilal Erdoğan'ın avukatı takipsizlik kararının kaldırılması üzerine başvuruda bulundu. Canan Kaftancıoğlu'nun Bilal Erdoğan'a hakaret etmesi gerekçesiyle açılan davada Kaftancıoğlu, bugün Çağlayan Adliyesi'ndeki savcılığa ifadesini verdi. Geçtiğimiz yıllardaki ifadesini doğrulayan CHP İstanbul İl Başkanı paylaşımında herhangi bir hakaretin olmadığını ve ortada olan bir durumun tespit edildiğini söyledi. İfade vermesinin ardından yine Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda şahsına yönelik açıktan olan tüm hakaretlere mahkeme tarafından takipsizlik kararı verilirken Bilal Erdoğan hakkında attığı bir tweet yüzünden savcılığa ifade vermesinin oldukça tuhaf olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü