Çin'de Toplu Ulaşım İptal Oldu

Çin’deki Corona virüsü, tüm dünyada tehdit haline geldi. Kısa sürede yayılan virüs, birçok insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Haberler 27.01.2020, 14:32 Onur DİMLİ
Çin'de Toplu Ulaşım İptal Oldu

Bundan sonra birçok yerde salgın hastalık alarmı verildi. Uçak seferleri durduruldu. Yurt dışında ve yurt içinde önlemler arttırıldı.

Corona virüsü, Çin’i birçok yönden olumsuz etkiledi. Hem vatandaşlarının sağlığı tehlikeye girdi hem de ülkeler ile ilişkilerinde kopukluklar yaşandı. Çin, bu durumu bir an önce düzeltmek için hemen çalışmalar başlatıldı.

Çin’de Corona virüsü hakkında araştırma çalışmaları yapılıyor. Virüsün nereden geldiği öğrenilmeye çalışılıyor. Araştırmalara göre Corona virüsü, Wuhan ilinde oldukça yaygın. Bu yüzden virüsün bu şehirden gelme ihtimali oldukça yüksek.

Virüsün nereden geldiği ise tam olarak bilinemiyor. Ancak uzmanların tahminlerine göre yılanlar ve yemeklerinden bulaşıyor. Virüs hakkında kesin bilgilere ulaşılamadığı için önlemler alınmaya çalışılıyor.

Kente Giriş Çıkış Yasak!

Corona virüsü hakkında bilgilere ulaşamayan bilim insanları, en azından virüsün çoğalmaması için önerilerde bulundu. Bu önerilerin başında ulaşım geldi. Bunun üzerine Çin Ulaştırma Bakanlığı, ile giriş çıkışları yasakladı.

Şehre tüm ulaşım yolları kapandı. Şehir içinde ise mücadele devam ediyor. Bilim insanları, sağlık personelleri ve Ulaştırma Bakanlığı durmadan çalışıyor. Virüsün nasıl yayıldığı belirlendiğinde salgın hastalığından önüne geçilebilecek. Ancak o zamana kadar sadece iletişim kurmama önlemi alınabilecek.

Çin’deki Corona virüsü çözülene kadar ülkeler arası görüşmeler de olmayacak.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü