Çin’den Gelen Öğrencinin Laboratuvar Sonucu Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bazı şikayetlerle başvuran 22 yaşındaki öğrencinin Çin’de öğrenim gördüğü anlaşılması sonucunda koronavirüs şüphesi doğmuştu.

Çin’den Gelen Öğrencinin Laboratuvar Sonucu Çıktı

Hastane yönetiminin öğrencinin Çin’den dönüş tarihinin 30 Ocak tarihi olduğunu öğrenmesi üzerine tedbir amacıyla gözlem altına alınmıştı.

Boğaz ağrısı ve ateş şikayetleri ile başvuran öğrenci tedbir amacıyla ayrı bir odada gözlem altında tutulurken, gerekli numuneler alınarak Sağlık Bakanlığı Referans Laboratuvarı’na gönderildi. Laboratuvar sonucu ile ilgili son dakika haberleri bildirildi.

Viral Enfeksiyon Şüphesi Vardı

22 yaşındaki öğrencinin bulguları viral enfeksiyonu düşündürdüğündün dolayı, koronavirüs şüphesi devam ediyordu. Bugün sonuçlanan tahlillere göre ise, öğrencide koronavirüs yoktu. Tahlillerin negatif çıkmasıyla birlikte öğrencideki enfeksiyonun koronavirüs kaynaklı olmadığı belirtildi.

Hastanın boğaz ağrısı ve ateş gibi semptomlarının olması viral enfeksiyonu düşündürdüyse de bu enfeksiyonun koronavirüs kaynaklı olmadığı anlaşılmış oldu.

Koronavirüs Şüphesi

Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm Dünya üzerinde bir panik dalgası yaşanmasına sebep oldu. Bu panik dalgasından Türkiye de nasibini aldı. Virüsün son derece bulaşıcı olması ve kesin bir tedavisinin bulunmaması sebebiyle insanlarda endişe yarattı.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvuran öğrencinin Çin’den gelmiş olması yanında boğaz ağrısı ve ateş gibi semptomlarının olması koronavirüsü düşündürdü. Ancak bugün gelen laboratuvar sonuçları sevindiriciydi. Çin’de öğrenim gören 22 yaşındaki öğrencide koronavirüse rastlanmadığı bildirildi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü