Corona Virüsten Yaşanan Can Kayıplarında Son Rakamlar

Çin’de ortaya çıkan Corona virüs salgını dünya gündemini bir süredir meşgul ediyor.

Haberler 10.02.2020, 21:24 Abdurrahim KARABAYIR
Corona Virüsten Yaşanan Can Kayıplarında Son Rakamlar

Çin’le sınırlı kalmayıp Avrupa gibi Çin’e uzak bölgelere yayılması endişe yaratırken, gün geçtikçe yaşanan can kaybı sayılarında artış görülüyor.

Son dakika haberleri verilerine göre corona virüs enfeksiyonuna bağlı yaşanan can kaybı sayısı 910 oldu. Son dakika haberlerinde corono virüs salgınına bağlı ölüm sayısının artması endişe yaratıyor. Bu virüsün meydana getirdiği enfeksiyonun ise tedavisi bulunmamaktadır.

SARS Salgınıyla Karşılaştırılması

Türkiye ana haber gündemini bir süredir meşgul eden corona virüs salgını 2002 yılında görülen SARS salgınını geçmiş durumdadır. SARS salgınında 8.000 vakada 800 ölüm yaşanmıştı. O dönemde de Türkiye salgının yakın takipçisi idi ve gerekli önlemler alınmıştı.

Uzman incelemelerine göre corona virüs vaka sayısı 40.000’in üzerinde olup ölü sayısı 910 olarak bildirilmiştir. Güncel haberler ülkemizin yakın takibi altındadır ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

Çin Dışına Yayılmış Durumda

Tüm dünya halkının yakından takip ettiği corona virüs haberleri, ne yazık ki endişe yaratmaya devam ediyor. Haberler son dakika gündemi ile Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs haberlerine son dakika olarak yer vermektedir.

Virüs Çin’le sınırlı kalmamış ve 30 ülkeye yayılmıştır. Corona virüsle ilgili gelişmeler takip edildiğinde, Çin dışında yaşayan 330’u aşkın insanda görüldüğü biliniyor. Dünya genelinde Çin’e seyahat etmeyin uyarısı yapılıyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü