Corona virüsü Yayılıyor, Ölü Sayısı Hızla Artıyor

Çin'de ortaya çıkan ve dünyanın çeşitli yerlerinde yayılan ve yayılma tehlikesi hala devam eden coronavirüs can almaya devam ediyor.

Haberler 30.01.2020, 20:34 Abdurrahim KARABAYIR
Corona virüsü Yayılıyor, Ölü Sayısı Hızla Artıyor

Bu salgın nedeniyle 132 kişi hayatını kaybetti, Bu bir işten etkilenen toplam kişi sayısı tam olarak 5.974'e ulaştı. Bu rakamlara bakıldığı zaman coronavirüs daha önce yaşanan SARS vakasından daha fazla etki alanına sahip oldu. Uzmanlar, bu virüsten etkilenen ve hayatını kaybeden kişi sayısının hızlı bir şekilde artacağından endişe duyuyor.

Coronavirüs Çin'in özellikle Wuhan kentinde hızlı bir artış gösterir ve şehrin Karantina altına alınmasına neden olurken, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Çin'de bulunan vatandaşlarını tahliye etme çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, Çin'de yaşayan 32 vatandaşını ülkeye geri getirmek için Dışişleri Bakanlığı düğmeye bastı.

Havayolu Şirketleri Uçuşlarını Durdurdu

Sadece Çin'i değil tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs nedeniyle çeşitli Hava Yolları, Çin'e olan uçuşlarını iptal etme kararı aldı. Bu bağlamda, Almanya Havayolu Şirketi Lufthansa ve İngiliz Havayolu Şirketi British Airways uçuşlarını durdurdu.

Halk Birbirini Eziyor

Coronavirüs'ün tam olarak neyden kaynaklandığı bilinmiyor fakat bu enfeksiyon ve ateşli hastalık yayılamaya devam ediyor. Bu nedenle ülkeler, Çin'de bulunan vatandaşlarını tahliye etmeye başladı fakat Çin'de yaşayan kişiler ise bu hastalıktan korunmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Ülkede satışı gerçekleştirilen koruyucu maskeler için insanlar birbiriyle mücadele ediyor.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü