Coronavirüs Gün Geçtikçe Yayılıyor

Çin'de ortaya çıkan corona virüsü 2 ay gibi kısa bir sürede dünya çapında 10 bin kişiye bulaştı.

Haberler 31.01.2020, 22:47 Fatih OĞUR
Coronavirüs Gün Geçtikçe Yayılıyor

Çin'in hubey eyaletinde geçtiğimiz yılın son ayında tesbit edilen corona virüsü dünya genelinde ortalama 9800 kişiye bulaştı.

Daha öncede yine çinden yayılan SARS virüsü yaklaşık 29 ülkede 9 bin kişiye bulaşmıştı. Analizlere baktığımız zaman sars virüsünün yaklaşık 1 yılda bulaştığı sayıya corona virüsü 2 ay gibi kısa bir zamanda ulaştı. Corona virüsü yaklaşık 29 ülkede görülürken bilim adamları önlem alabilmek için aşı geliştirdiklerini bildirdi.

Neyazıkki hepsi çinde olmak üzere 2 ayda 214 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Hastalık sadece bulaşanları değil çinde ev hapsinde olan insanlarında pisikolojisini ciddi derecede bozdu.

Bilim adamları corona virüsüne karşı insan vucudunun bağışıklık kazanamadığını belirterek iyileşenlerin bir çoğunda aynı hastalığın tekrar görüldüğünü belirtti.

Dün ABD den gelen habere göre corona virüsü ilk insandan insana bulaşma vakasının gerçekleştirdiğini duyurdu. Durum o kadar ciddiki çinde sokakta görünün corona virüsüne sahip insanları polis tarafından vur yetkisi geldiği açıklandı.

DSÖ Dünya sağlık örgütü küresel sağlık acil durumu kararı alarak durumun viddiyeti konusunda insanları uyardı. Corona virüsünün sadece Vuhan'da 75.000 kişiye bulaştığını söyleyen yetkililer hızla yayılan virüsün durdurumlası için üstün çaba harcadıklarını belirtti.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü