Coronavirüs Hastalığının Yeni Belirtileri Uzmanlar Tarafından Açıklandı

Dünyada 2019 Aralık ayında başlayan Coronavirüs salgını şu an için hemen hemen her ülkede görülüyor. Buna karşılık salgın ile ilgili uygun bir tedavi yöntemi bulmaya çalışan uzmanlar coronavirüs hastalığının yeni belirtilerini açıkladı.

Coronavirüs Hastalığının Yeni Belirtileri Uzmanlar Tarafından Açıklandı

Amerika'da yapılan çalışmalar sonucunda coronavirüs salgınının insan vücudunda yol açtığı yeni belirtiler ortaya çıktı. Uzmanlar Aralık 2019 ayında Çin'de ortaya çıkan salgın ilgili araştırma yaparken Çinli hastaların nörolojik semptomlarını değerlendirerek bir sonuca vardı. Yeni tip Coronavirüs hastalığı ülkeleri şiddetli bir şekilde tehdit ederken ölü ve salgına yakalanan vaka sayıları her geçen gün artış gösteriyor. Buna göre her insan vücudunda hastalığın farklı belirtileri ortaya çıkıyor. Amerikan Tabipler Birliği oldukça ünlü bir tıp dergisinde yaptıkları araştırmayı yayımladı. Yeni tip coronavirüs salgınına yakalanan insanlarda koordinasyon ve konuşma bozukluğu gibi nörolojik semptomların ortaya çıktığı belirtildi.

Öncelikli Olarak Çin’deki Vakaları İncelediler

Yeni tip Coronavirüs salgını ile ilgili Amerikan Tabipler Birliği üyeleri detaylı bir çalışma başlattı. Çalışmaya Çin'deki vakaları inceleyerek başlayan uzmanlar hastaların yaklaşık %36'sında salgın sonucunda nörolojik semptomların görüldüğünü ortaya koydu. Ağır olarak hastalığı geçiren insanların %46'sında ise aynı şekilde nörolojik belirtiler görüldü. Uzmanların söylediğine göre bazı hastalarda beyin kan dolaşımının bozulduğu, bilinç bulanıklığı ve kas güçsüzlüğü yaşandığı belirtildi. İlerleyen günlerde yeni tip coronavirüs hastalığının belirtileri ile ilgili araştırmacılar vatandaşları bilgilendirecek.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü