Coronavirüs Salgını İle İlgili Son Dakika Gelişmesi: Fransa'da Bir Türk Hayatını Kaybetti

Coronavirüs salgını ile ilgili son dakika gelen haberlere göre viral salgın dünya üzerinde 3400 den fazla insanın ölümüne sebep oldu Johns Hopkins Üniversitesi'nin güncel verilerine bakacak olursak, bugün itibariyle Fransa'da yaşayan Türk vatandaşı Halil B kovit 19 salgını nedeniyle hayatını kaybetti.

Haberler 06.03.2020, 19:23 Fatih OĞUR
Coronavirüs Salgını İle İlgili Son Dakika Gelişmesi: Fransa'da Bir Türk Hayatını Kaybetti

Dünya üzerinde toplamda 90 ülkeye yayılan Coronavirüs salgını toplamda 100 bini aşkın insana ulaştı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda salgın nedeniyle hayatını kaybedecek insan sayısı 15000000 civarında olacak. Planlanan en kötü senaryo ise eğer yeteri kadar önlem alınmazsa 68 milyon insanın öleceği söylentiler arasında yer alıyor.

Dünya Sağlık Örgütünün Açıkladığı Rapor Tüm Dünyayı Ayağa Kaldırdı

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı hızlı bir şekilde etkisi altına alan coronavirüs salgını şu anda 6 kıtaya yayılmış durumda. 3400 den fazla insanın hayatına sebep olan salgın, Dünya Sağlık Örgütü’nün raporu ile birlikte gözler önüne serildi. Raporun dünya kamuoyuna açıklanması ile birlikte insanlar panik içerisinde gerekli tedbirleri alma yönünde çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde Afrika ülkesi Kamerun’da ilk coronavirüs vakası yetkililer tarafından tespit edildi. Ayrıca İspanya, Fransa ve Çekya’ya seyahat ettiği öğrenilen 25 yaşındaki erkek hastanın Peru'da görülen ilk coronavirüs hastası olduğu da söylentiler arasında yer alıyor. Sırbistan, Macaristan gibi ülkelerin sağlık bakanlığı da coronavirüs vakalarını açıkladı.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü