Coronavirüs Salgınını Öngören Ai Fen'e Ne Oldu?

Dünyaya hızlı bir şekilde yayılım gösteren Coronavirüs salgını herkesin bildiği üzere ilk olarak Asya'da Çin'de görülmeye başlandı. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan bu salgını öngören doktor Ai Fen şu anda herkes tarafından merak ediliyor.

Coronavirüs Salgınını Öngören Ai Fen'e Ne Oldu?

2019'un Aralık aylarının sonlarına doğru görülen Coronavirüs salgını şimdiye kadar nüfusu 5.000.0000 üzerinde olan birçok ülkeyi oldukça olumsuz etkiledi. Türkiye ise viral salgının görüldüğü ülkeler arasında yer alıyor. İtalya ve İran ülkelerinde görülen vaka sayısı ise şu an için oldukça fazla. Üstelik İtalya'da yüksek ivme ile yayılım gösteren Corona virüs salgını ile mücadele son sürat devam ediyor. Ülkelerin hastalıkla ilgili aldığı önlemler her geçen gün artıyor.

Birkaç saatin bile oldukça değerli olduğu pandemik salgınlarda durumu önceden fark edip önlem alınması gerektiğini söyleyen ve işinde oldukça başarılı çalışmalara imza atan doktor Ai Fen hakkında tüm dünya çapında önemli araştırmalar yapılıyor. Hastalığı önceden fark edip önlem alınması gerektiğini söyleyen doktor Ai Fen’e ne oldu?

Salgını İlk O Buldu

2019 senesinin Aralık ayında Doktor Ai Fe’nin görev yaptığı hastaneye öksürük ve solunum sıkıntısı şikayetleri olan toplamda 3 kişi yatış yaptı. Doktor Ai Fen yapılan tahlilleri incelediğinde durumu diğer arkadaşları ile paylaştı. SARS Coronavirüs sonucunu gören doktor durumun ciddiyetini tüm hastane çalışanlarına anlattı.

Fakat Çin Hükümeti tarafından halkı galeyana getirmek gereksiz yere telaş yaptırmakla suçladı. Şimdi ise Doktor Ai Fen'in yaptığı telaşın oldukça yerinde olduğu anlaşıldı ve tüm dünya bu salgınla mücadele etmeye çalışıyor.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü