Coronavirüsten Türkiye'de Ölen ve Salgından Etkilenenler Açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kendi kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara göre salgından Türkiye sınırları içerisinde 7 vatandaşımızın daha hayatını kaybettiğini açıkladı.

Coronavirüsten Türkiye'de Ölen ve Salgından Etkilenenler Açıklandı

Coronavirüs salgını tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılıyor. Türkiye de bu salgından etkilenen ülkeler arasında. Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı çalışmalar oldukça özverili bir şekilde ilerliyor. Dün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kendi kişisel Twitter hesabından salgından etkilenen ve hayatını kaybeden kişilerin sayısını açıkladı. Bakanın yaptığı açıklamalarda son 24 saatte geçtiğimiz günlere ek olarak 293 yeni vakanın daha olduğu belirtildi. Bakan özellikle genç bireyleri dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı. ‘Hayat eve sığar.’ sloganı ile çıkılan bu yolda gençlere ve yaşlı vatandaşlara büyük görev düşüyor. Önümüzdeki günlerde salgının daha da artmaması için herkesin kendi karantinasını uygulamasına gerektiğini söyleyen Koca, sürecin bir süre daha böyle ilerleyeceğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı'nın Salgına Karşı Aldığı Tedbirler

Her gün binlerce insan etkisi altına alan Coronavirüs salgının Türkiye'de görülmesinin üzerinden toplamda 104 gün geçti. Sağlık Bakanlığı çalışanları süreci özverili bir şekilde yönetmeye çalışıyor. Hükümet tarafından kurulan bilim kurulu dünya gündemini takip ederek salgınının nasıl yönetilmesi gerektiğini ve tedavi aşamalarını her an güncelliyor. Birtakım sağlık kuruluşlarına yapılan şüpheli başvurular hekimler ve sağlık personelleri tarafından dikkatli bir şekilde değerlendiriliyor. Geçtiğimiz günlerde 20.345 olan test sayısı dün 3.672 testin daha yapılmasıyla kontrollü bir şekilde ilerliyor. Toplamda dün itibariyle 293 yeni vaka daha meydana geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilerleyen günlerde iyileşen ve salgından etkilenen vaka sayılarını ve dağılımını net bir şekilde açıklayacağını duyurdu

Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Karikatürü Tümü