Coronavirüsü Hakkında Türkiye'de Son Dakika Gelişmeler

Coronavirüsünün Türkiye’ye yayılmasından sonra kameraların karşısına çıkan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti.

Haberler 13.03.2020, 23:20 13.03.2020, 23:35 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Coronavirüsü Hakkında Türkiye'de Son Dakika Gelişmeler

Coronavirüsünün Türkiye’ye yayılmasından sonra kameraların karşısına çıkan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerekli tedbirleri bilim kurulu olarak aldıklarını ifade etti. Belirli aralıklarla yine kameralar karşısına çıkan bakan Koca, Türkiye gündeminde virüs hakkındaki bilinmeyen şeyleri halka duyurdu.

Paniğe gerek olmadığını açıklayan Koca, Türkiye'deki önlemlerin had safhada olduğunu dile getirdi. Bugün bilim kurulu üyelerinin toplantısının ardından coronavirüsü vakasının Türkiye'deki sayısı 5'e yükseldi. ‘Bu üzücü haber sonucunda milleti teselli eden durum ise salgına yakalanan 5 kişinin aynı ortamda bulunmasıdır.’ ifadesiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca halkın içine su serpti.

Türkiye'de Tedbirler Hat Safhada

Türkiye'de coronavirüs vaka sayısının 5'e çıkmasının ardından kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bundan sonra alınacak tedbirleri halka duyurdu. Hükümetin yapacağı bilimsel ya da gerekli tüm önemli toplantılar ertelendi. Korunma ile ilgili halkın bilgi alması için 184 Alo Coronavirüs Hattı’nı milletin hizmetine açtı. 17 Nisan'a kadar yapılacak yurt dışı seyahatleri bazı ülkeler için iptal edildi. Bu ülkelerin Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Belçika, Danimarka, Avusturya, İsveç ve Hollanda olduğunu belirten Sağlık Bakanı Koca bu ülkelere gidilmemesinin sebebinin coronavirüsünün hat safhada tehlikeli olduğu ülkelerin arasında yer almasından kaynaklandığını belirtti. Konuşmasının sonunda gayet motive edici cümleler sarfederek halkın paniğe kapılmamasını, sağduyulu olmasını canı gönülden istediğini iletti. Ayrıca salgın sebebiyle fırsatçılar için de çalışmalar yapıldığını belirten Koca, ilerleyen günlerde ülkede virüsün kontrol altına alınacağının sinyallerini verdi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü