Coronavirüsü Salgını Güncel Vaka Sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün coronavirüs salgınından hayatını kaybeden insanları ve bu salgından etkilenen vatandaşları açıklıyor. Bugün tüm Türkiye'de toplam vaka sayısı 9217 olarak bildirildi. 131 vatandaş ise hayatını kaybetti.

Haberler 30.03.2020, 00:11 Onur DİMLİ
Coronavirüsü Salgını Güncel Vaka Sayıları

Tüm dünyayı etkileyen virüs salgını sonucunda günbegün vaka sayıları artış gösteriyor. Türkiye'de toplamda virüsten etkilenen kişi sayısının 9217. Salgından hayatını kaybeden vatandaşlarımızın toplam sayısının ise 131 olduğu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Salgın ile ilgili tüm veriler güncel bir şekilde vatandaşla paylaşılırken bakanlıklar gerekli önlemleri almak için büyük çalışmalar sarf ediyor. Ancak yine de herkesin beklediği sokağa çıkma yasağı bir türlü gelmedi.

Salgından Etkilenen Sağlık Personeli Sayısı Artıyor

Coronavirüs salgını sadece vatandaşları değil hastanede çalışan sağlık personellerini de etkiliyor. Özellikle doktorlar ve hemşireler salgın konusunda hastaya primer yakınlık konumunda bulunuyor. Türkiye geneli hastanelerde gerekli önlemler alınmaya çalışılsa da bazı kurum veya kuruluşlarda ekipman eksikliği göze çarpıyor.

Sağlık Bakanlığı her ne kadar hastanelere gerekli ekipmanları sağlamaya çalışıyoruz dese de hastane çalışanları yeteri kadar maske, eldiven ve koruyucu gözlük gibi malzemelerin olmadığını söylüyor. Şirket çalışanları ve gönüllü faaliyet gösteren birçok işadamı sağlık personellerinin ihtiyaç duyduğu ekipmanları sağlamak konusunda çalışmalarına devam ediyor. İlerleyen günlerde sokağa çıkma yasağı ile ilgili ne gibi tedbirler alacağı ise merak konusu.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü