Covid-19 Pozitif Çıkan Yeni Vakalar Bakan Tarafından Duyuruldu

Gün içerisinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye çapında yapılan testler sonucunda Covid-19 pozitif çıkan yeni vakaların olduğunu duyurdu.

Haberler 16.03.2020, 22:09 Abdurrahim KARABAYIR
Covid-19 Pozitif Çıkan Yeni Vakalar Bakan Tarafından Duyuruldu

Türkiye çapında yapılan testler maalesef yeni coronavirüs vakaları olduğunu doğruladı. Birtakım bakanlıkların aldığı önlemler ise ilerleyen zamanlarda virüsün yayılmasını önleyici yönünde seyredecek. Yapılan ilk işlemler vaka sayısının yoğun olduğu yerlerde karantina uygulamasının hayata geçirilmesi oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tüm dünyada Coronavirüs salgını tablosu incelendiğinde Türkiye'nin şu anda iyi bir konumda olduğunu kamuoyu ile paylaştı. Elde edilen son verilere göre vaka sayısının şu an için 16 olduğu belirtildi. Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada ise geçtiğimiz günlerde uçuşların yasaklandığı ülkelere yenileri eklendi. İngiltere, İrlanda, Suudi Arabistan, İsviçre, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’neTürkiye'den uçuşlar yasaklandı.

Halkımız Paniğe Kapılmasın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar virüsün kontrol altına alınması için gerekli çalışmaların yapıldığı yönünde. Ancak önümüzdeki günlerde Covid-19 pozitif çıkan hasta sayısının artabileceği bilgisine de yer verildi. Şimdiye kadar Türkiye'de coronavirüs salgınından herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Ancak ilerleyen günlerde böyle bir durumun olmayacağının garantisi yok. Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda tüm Türkiye'de sadece 6 merkezde yapılan Covid-19 testinin 16 merkeze çıkarılacağını kamuoyu ile paylaştı. Ardından kitlerin Türkiye'de bulunan bütün illere dağıtılacağı bilgisi verildi. Salgının ilerleyen günlerde nasıl bir boyuta ulaşacağı ise vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü