Cumhur İttifakı’nın son oy oranı anketlerde ne kadar çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında MKYK toplantısı yapıldı. Harekatlar, NATO üyeliği, dış politika gibi birçok konu içeriğinin yer aldığı bu toplantıda  KONDA’nın anket sonuçları da değerlendirildi.

Haberler 21.12.2019, 13:01 Abdurrahim KARABAYIR
Cumhur İttifakı’nın son oy oranı anketlerde ne kadar çıktı

MKYM KONDA'nın anket sonuçları paylaşıldı

Bu sonuçlara göre AK Parti'nin oyu %26,8, MHP'nin oyu % 8,7, CHP'nin oyu %15,5, iyi Parti ise %9,1, olarak belirtildi. HDP'nin oy oranı %6 belirlenirken, hangi partiye oy vereceğimi bilmiyorum diyen kesimin oranı %33 oldu. Kararsızların oy oranı partilere dağıtıldığında AK Parti %40 MHP ise %12,9 olarak değerlendirilirken Cumhur ittifakı oy oranı %52,9 olarak belirlendi. CHP'nin %23,1, HDP'nin %13,6 İyi Parti'nin ise % 9 olarak belirlendi.

Barış Harekatı  Recep Tayyip Erdoğan'ın oyunu %1,5 artırdı

Ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevini yerime şekline kaç puan verirdiniz. sorusu soruldu. Anket sonucunda karnesinde %1,5 artış gören Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu artış sebebinin Barış Pınarı harekatının ve sonrasında yaşanan siyasi ve diplomatik olayların sebep olduğu ileri sürüldü.

Barış Pınarına  Halktan Destek Geldi

Halkın %29'u öncelikli olarak dış politikalarda Müslüman ülkelerle hareket etmesini isterken %20'si tek başına, %20'si Türk Cumhuriyetleri ile hareket etmesini istediğini belirtti.

Barış Pınarı harekatının yapılmasını doğru buluyorsunuz sorusuna doğru buluyorum cevabı veren kesim %53 oldu. Halkın %50'si ise  NATO üyeliğinin devam etmesi yönünde oy verdi.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü