Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel Dönüşü Soruları Yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Türkiye hakkında yaşanan gelişmeleri Brüksel ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere detaylı bir şekilde anlattı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan son dakika gelişmelerini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel Dönüşü Soruları Yanıtladı

Önemli diplomatik görüşmeler gerçekleştirmek üzere Brüksel'e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dönüşte gündeme ilişkin sorulara cevap verdi. Son zamanlarda Rusya ile yaşanan siyasi kriz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin uğradığı hain İdlib saldırısı ile ilgili uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, manipülasyonlar konusunda da önemli açıklamalarda bulundu. idlib'te yaşanan gelişmelerden sonra Türkiye'nin mültecilere sınır kapılarına açmasının yerinde bir karar olduğunu belirten Erdoğan, bu hareketten sonra ülkece önemli bir diplomasi trafiği yaşadıklarını dile getirdi.

Brüksel'de Avrupa Birliği İlişkileri de Konuşuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Brüksel'e sadece gündemdeki konuları konuşmak için değil Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilişkilerini müzakere etmek amacıyla da gitti. Gerekli olan çalışmaları detaylı bir şekilde görüştükten sonra yurda dönüş kararı alan Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını cevaplarken son dakika gelişmelerini de açıklamaktan geri durmadı. Ayrıca Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne uyum süreci kapsamında gerçekleştirdiği çalışmaları da dile getiren Erdoğan, Avrupa Birliği'nin gerek terörle mücadele gerekse ekonomik kalkınma anlamında Türkiye'ye muhtaç olduğunun altını çizdi. Yaşanan son gelişmelerden sonra İdlib ateşkesinin uygulanması ve küresel krizin kapıya dayanması sonucunda alınabilecek önlemler de masaya yatırıldı.

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü