Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Yeni Parti Kuracak Olan Ahmet Davutoğlu Arasında İstanbul Şehir Üniversitesi Krizi Büyüyor

Davutoğlu Erdoğan'a Bunlar Halkbank dolandırdılar sözüne yanıt olarak sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Yeni Parti Kuracak Olan Ahmet Davutoğlu Arasında İstanbul Şehir Üniversitesi Krizi Büyüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dahil olmak üzere tüm eski cumhurbaşkanları kamu bankalarının bağlı olduğu bakanlar ve ailelerinin mal varlığının araştırılması önererek "Ben şahsım adına üyesi olmadım TBMM'ye hesap vermekten bir an imtina etmem. " dedi.

Davutoğlu ve Ekibi Mal Varlığını Açıklayacak

Euronews Türkçenin haberine göre bir yetkili şu bilgileri verdi;

Davutoğlu birkaç gün içinde resmi olarak açıklayacağı yeni muhalefet partisi kurucuları ve tüm üyelerinin, partinin kuruluşu ile birlikte mal varlıklarını açıklayacağı bilgisini verdi. Yetkili kişi "Siyasi etik ve şeffaflık ile tüm üyeler de bunun açıklamasını yapacak toplumun beklediği bir şey bu "dedi.

 Halk Bankası Dolandırılması Söz Konusu

Erdoğan :" Şehir Üniversitesi'nin tahsisini başkanlığı sırasında ben yaptım. Tahsisi ben yaptığım halde malum zat başbakan olunca bunu mülkiyet devrine dönüştürdü. Bu yapılamaz. Türkiye'de hiç bir üniversiteye tapu devri yoktur, olmamıştır. Bu Devri yaparken yanında Ali Babacan, Mehmet Şimşek, Feridun Bilgin de var.  Halkbank'tan kredi alıyorlar. Burada Halk Bankası'nın dolandırılması söz konusu. "demişti.

Bunun üzerine Ahmet Davutoğlu sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanını Erdoğan’a cevap vererek, Erdoğan dahil eski cumhurbaşkanı ve başbakanlar ailelerini ve kendilerini mal varlığının araştırılmasını istedi.

Yorumlar (0)
-1°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü