Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ateşkes İle İlgili Son Dakika Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile dün bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan, Rusya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Haberler 06.03.2020, 19:50 06.03.2020, 19:55 Fatih OĞUR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ateşkes İle İlgili Son Dakika Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinin ardından Türkiye'ye dönerken uçakta gazetecilere ateşkes ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ateşkesten elde ettiği kazanımları ayrıntılarına inerek açıklayan Recep Tayyip Erdoğan görüşme ile ilgili detaylara da yer verdi. Vladimir Putin ile sadece İdlib'i değil Orta Doğu Bölgesi'nin genel olarak konuştuklarını dile getiren Recep Tayyip Erdoğan Rusya ile ilgili birçok alanda işbirlikleri olduğunu ve bunu da ilerleyen zamanlarda daha geniş kapsamda değerlendirebilmek için yüksek düzeyli stratejik konsey toplantısı dolayısıyla Vladimir Putin'i ülkeye davet ettiklerini kamuoyuna duyurdu.

Ateşkes Ne Gibi Kazanımlar Getiriyor?

Geçtiğimiz günlerde İdlib'te Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı yapılan hain saldırı sebebiyle Rusya ile ikili ilişkilerin olumsuz etkilenmemesi yönünde çalışmalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşerek önemli bir ateşkes anlaşmasına imza attı. anlaşma 6 Mart 2020 saat 00:01’den itibaren geçerli oldu. Peki Türkiye'nin bu ateşkesten kazanımı ne olacak?

  • Türkiye sınırları her türlü tehdide karşı daha sağlam duruş sergileyecek.
  • Suriye'nin İdlib bölgesinde hayat normale dönecek.
  • İdlib'te bulunan Türk askerinin güvenliği garanti altında olacak.
  • Bölgede yaşayan sivil halkın can güvenliği için önemli bir kalkan olacak.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü