Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri İle Görüştü

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile önemli konularda bir görüşme gerçekleştirdi.

Haberler 09.03.2020, 23:18 Abdurrahim KARABAYIR
Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreteri İle Görüştü

Türkiye'nin Avrupa Birliği daimi temsilciliği içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg basına kapalı bir şekilde yaklaşık 1 saat boyunca önemli bir görüşme yaptı. Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile birlikte Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk yer aldı.

Görüşme basına kapalı bir şekilde gerçekleştiği için detaylar önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak. Ancak uzmanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO genel sekreteri ile Türkiye'nin son zamanlarda yaşadığı sıkıntılı süreçleri değerlendirdiğini öngörüyor.

Basına Kapalı Bir Şekilde Gerçekleştirilen Görüşmede Konuşulanlar Merak Ediliyor

Türk halkı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile basına kapalı bir şekilde gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını merak ediyor. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre yaklaşık 1 saat süren ve basına kapalı bir şekilde gerçekleştirilen görüşmenin Türkiye'nin son zamanlarda Suriye'nin İdlib kentinde yaşadığı olumsuz süreç hakkında olduğu düşünülüyor.

Ancak detaylar hakkında net bir şekilde açıklama yapılmış değil. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti sözcüsü Ömer Çelik gibi isimlerin görüşmeye katılması akıllara ilerleyen günlerde önemli bir operasyonun olabileceği düşüncesini getiriyor.

Yorumlar (0)
29°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü