Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Aylık Maaşını Bağışladı

Tüm dünya Coronavirüs salgını ile mücadele ederken Türkiye de elinden gelen tedbirleri alarak salgın önüne geçmeye çalışıyor. Bulaşı azaltmak için hükümet çeşitli ekonomik paketleri açıklayarak bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milli dayanışma kampanyasını başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Aylık Maaşını Bağışladı

Coronavirüs salgını sonucunda hükümet ekonomik plan çerçevesinde hareket ederken bugün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin kendisine yeteceğini belirterek milli dayanışma kampanyasını başlattı. Cumhurbaşkanı ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi ve ardından 7 aylık maaşını başladığını belirterek milli dayanışma kampanyasını başlatmış oldu. Birtakım vatandaşlardan bu kampanyaya destek gelirken bazıları da devletin milletine yardım etmesi gerektiğini düşündü.

Özellikle sosyal medyada birtakım kesim cumhurbaşkanının yaptığı yardım çağrısına büyük tepki gösterdi. Orta halli ve dar gelirli vatandaşa kısıtlı yardımlar yapan devletin yardımlarını ülke geneline yaymasına ve Suriyelilere yapılan desteğin ülke vatandaşlarına da yapılmasını talep ettiler.

Devlet Adamlarından Büyük Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ulusa sesleniş konuşması esnasında başlattığı milli dayanışma kampanyasına devlet adamlarından da büyük destek geldi. Maaşlarının bir bölümünü bağışlayan devlet adamları ülkenin bugünlere de atlatacağını düşünerek kamuoyuna olumlu mesajlar verdi. Vatandaşlar bu durumun geçici olduğunu düşünerek üzerlerine gören düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirttiler. Birtakım kesim cumhurbaşkanının yardım çağrısına büyük tepki gösterdi. Türkiye'de Coronavirüs salgını ile ilgili ilerleyen zamanlarda nasıl gelişmeler olacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü