Cumhurbaşkanlığı'ndan Son Dakika Coronavirüs Gerçekleri

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın toplantıya başkanlık ettiği bir oturum gerçekleşti. Oturum içerisinde coronavirüsle mücadele için birtakım kararlar alındı.

Haberler 16.03.2020, 17:50 16.03.2020, 17:55 Abdurrahim KARABAYIR
Cumhurbaşkanlığı'ndan Son Dakika Coronavirüs Gerçekleri

Türkiye'ye coronavirüs salgınının gelişi ile birlikte nasıl önlemler alınacağı konusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile bir toplantıda detaylı bir şekilde konuşuldu. Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay rehberlik etti. Aynı zamanda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da görüşmeye katılan siyasetçiler arasındaydı. Toplantıda alınan kararlar içerisinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç Belçika ve Hollanda'ya 15 Mart saat 24.00 itibarıyla uçuşların durdurulduğu bilgisi yer aldı. Ayrıca ülkemize dönmek isteyen öğrenci ve vatandaşlar kısa bir süre için 16 Mart Pazartesi günü 17.00 tarihine kadar bulundukları ülkelerde Türk konsolosluklarına başvurabilecek.

Ülkeye Dönüş Yapmak İsteyenler İçin Son Tarih

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın rehberlik ettiği coronavirüs toplantısında alınan kararla ülkeye dönüş yapmak isteyen vatandaşların 17 Mart Salı günü saat 24.00’a kadar dönüş işlemlerinin tamamlanması ve ülkeye girişlerinin son bulması belirlendi. Ülkeye dönen vatandaşların karantina durumu 14 gün süreyle geçerli olacak. Ayrıca hac ve umreden dönen vatandaşlar da belirli bir karantina süresini doldurmadan halk arasına karışmaması için gereken her türlü önlemler ilgili kurumlar tarafından alındı. Vaka sayısının artış göstermemesi için alınan tüm önlemler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kamuoyu ile paylaşılıyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü