Cumhurbaşkanlığından Fatura Uyarısı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yeni bir dolandırıcılık türedi.

Haberler 07.01.2020, 17:37 Muharrem KARAKUŞ
Cumhurbaşkanlığından Fatura Uyarısı

Başkanlığın yapmış olduğu açıklamada, Cumhurbaşkanlığı logosu olan bazı web sitelerinde vatandaşları kandırmaya çalışan birkaç hareket tespit edilmiş.  Cumhurbaşkanlığı logosu kullanan bu sahtekâr sitelerin, doğalgaz faturası ile elektrik faturası iadesi yapılacağını söyleyerek, vatandaşları dolandırma girişimi tespit edildi.

Bunun üzerine hemen hareket geçen yetkili kurumlar, vatandaşları böyle durum ile karşılaştıklarında dikkatli olmaları konusunda uyardı. İletişim bakanlığından yapılan açıklamada, vatandaşların dikkat etmesi gereken konunun altını çizerek, İletişim bakanlığının kesinlikle vatandaşların kredi kartı bilgileri ile işlem yapmadığını eğer olurda, sizden bu tarz bir işlem yapmanız istendiğinde dikkatli olmanız gerektiği konusunda uyardı.

Yeni Dolandırma Yöntemi

Son zamanlarda, dolandırma işlemi yapmak isteyen kişiler her türlü yolu zorluyorlar, fakat yapılan çalışmalar meyve vermeye başlandı ve böyle girişimler çok kişinin canını yakmadan önlenmeye çalışılıyor. Son günlerde yine ortaya çıkan dolandırıcılar, Cumhurbaşkanlığı ve iletişim bakanlığının logo ve isimlerini kullanarak, vatandaşı kandırmanın peşine düştü.

Bu durunu tespit eden İletişim Bakanlığı hemen konu il ilgili önlem aldı ve vatandaşları bu konuda uyardı. İletişim bakanlığı yapmış olduğu açıklamada, vatandaşlardan hiçbir şekilde kredi kartı bilgilerinin istenmediğini eğer isteyenler olursa bu durum karşısında dikkat li olmaları gerektiğini belirtti. Eğer kredi kartı bilgileri istenerek işlem yapılmak isteniyorsa, bu durumun bizimle bir ilgisi yoktur şeklinde açıklama yapıldı.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Karikatürü Tümü