Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın Muhteşem Uçakları

Türk donanmasına son teknoloji ile üretilmiş yepyeni bir uçak modeli katıldı. Mavi vatanın yılmaz bekçileri tatbikatı ile Türkiye'nin dört bir tarafına uçan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait karakol uçakları görevlerini başarıyla tamamladı.

Haberler 09.03.2020, 23:08 Abdurrahim KARABAYIR
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın Muhteşem Uçakları

Meltem 2 projesi içerisinde 2014 yılında üretilerek Deniz Kuvvetleri Komutanlığı himayesine alınan deniz karakol uçakları dünyanın birçok noktasına uçarak önemli görevlerde bulunuyor. P235 uçakları elektronik harp, deniz karakol, keşif ve izleme gibi önemli vazifelerinin yanı sıra denizaltı savunma mekanizmalarını da başarıyla yerine getiriyor. p-235 deniz karakol uçakları Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrili bölgesini korumaya yıllardır devam ediyor. Türkiye'nin adeta havadaki gözü konumunda olan bu uçaklar pek çok ülkenin katılımıyla gerçekleşen Dynamic Manta 2020 tatbikatında önemli görevlerde bulunarak adeta gövde gösterisi yaptı.

Tatbikatı %100 Başarı Oranı İle Tamamladı

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 655 numaralı deniz karakol uçağı ve p-235 deniz karakol uçakları geçtiğimiz günlerde yapılan tatbikatlarda görevlerini %100 başarı oranı ile tamamlamış oldu. Tatbikat boyunca başarılı pilotlar uçakları komute ettiler. Türk Deniz Hava Kuvvetleri subayları gösterdikleri başarılar ile Türkiye'nin havada ve karada silahlı kuvvetler alanındaki başarısının denizcilik alanında da ileride olduğunu tüm dünyaya anlatmış oldular. Uçağın donanımları sayesinde muhteşem donanım harikaları mavi vatanın yılmaz bekçileri ve iki mavinin çelik kanatları gibi isimlerle anılıyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı önümüzdeki günlerde savunma sistemlerine son teknoloji ile üretilmiş yeni uçak modelleri eklemeyi planlıyor.

Yorumlar (0)
25°
açık
Günün Karikatürü Tümü