Depremin Etkileri Devam Ediyor: Sömestr Tatili Uzatıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Elazığ Valisi'nin katılım sağladığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Haberler 30.01.2020, 20:56 Abdurrahim KARABAYIR
Depremin Etkileri Devam Ediyor: Sömestr Tatili Uzatıldı

Deprem sonrasında gerekli çalışmaları ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla yapılan bu toplantıda Bakan Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Deprem sonrasında kamu düzenini bozacak olan herhangi bir olayın yaşanmadığını açıklayan Bakan Soylu, Elazığ'ın tamamındaki ve Malatya'nın Pütürge, Battalgazi, Kale ve Doğanyol ilçelerindeki okulların deprem nedeniyle 10 Şubat'a kadar sömestr tatili yapacağını açıkladı.

Asayiş Sağlanıyor

Aile,Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Elazığ Valisi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı toplantıda, 6.8 büyüklüğündeki depremin yaşandığı Sivrice ilçesinde bugüne kadar depremin ardından tam olarak 1348 artçı sarsıntının yaşandığı açıklandı. Yapılan toplantıda il merkezine kar yağışının geldiğinin altı çizilirken, kamu düzenini bozacak olan hiç bir olayın yaşanmadığı da belirtilmiştir.

Toplanan Yardımlar Dağıtılıyor

Toplantı sonrasında yaptığı açıklamalarda Türkiye genelinden deprem sonrasında toplanan yardımlar ile ilgili de bilgi aktarımı yapan Bakan Soylu, Kızılay üzerinden 27,5 milyon, Tv8 üzerinden 22,5 milyon TL'lik yardımın geldiğini belirtti.

Türkiye'nin her yerinden deprem bölgesine yardımların geldiğini belirten Bakan Soylu, özellikle yaş sebze, meyve ve ısıtıcı sıkıntısının yaşanmadığının altını çizdi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü