Depremzedeler Korkunç Anları Anlattı

Elazığ’da akşam saatlerinde 6,8 şiddetinde deprem oldu. Depremde birçok ev hasar gördü. Enkaz altında kalan yüzlerce yaralı ve ölü beden vardı. Türkiye, bir kez daha korkunç anları yaşadı.

Haberler 26.01.2020, 17:54 Abdurrahim KARABAYIR
Depremzedeler Korkunç Anları Anlattı

Uzmanlar, her depremde uyarılarda bulundu. Bir daha ki depremin Elazığ ve çevresinde olacağını belirtti. Önlem alınması gerektiğinin altını çizdi. Ancak Elazığ ve çevresinde depremle ilgili önlemler alınmadı. Uzmanlar, haklı çıktı. Elazığ, büyük bir sarsıntı yaşadı.

Deprem sırasında bazı kişiler, deprem anlarını kaydetti. Bazıları ise o korkunç anı anlattı. Herkesin içi burkuldu.

Hastaneler Dolup Taşıyor

Elazığ depremini yaşayan bazı vatandaşlar, deprem anını anlattı. Deprem sonrası AFAD, polisler ve özel harekatçıların geldiğini açıkladı. Görevlilerin kürekleriyle, hatta elleriyle kazdıklarını ve iğne deliği gibi yerden birçok canlar kurtardığını belirtti. Anlatırken hepsi tekrar o anları yaşadı.

Deprem sırasında yaralananlar ve sevdiklerini kaybedenler oldu. Birçok ev yıkıldı. Halen çalışmalar devam ediyor. Enkaz altında kalan kişiler, kurtarılmaya çalışılıyor. Türkiye’nin birçok yerinden yardımlar yağıyor.

Şu an Elazığ’da hava sıfırın altında. Birçok vatandaş evsiz kaldı. Tüm sokakta kalan vatandaşlara yardım edilmeye çalışılıyor. Ancak çalışmalar bitmek bilmiyor.

Elazığ ve çevresinde artçı depremler hızını kesmeden devam ediyor. Evlere girişler yasak. Birçok kişi, çadırlarda yaşıyor. Hastanelerde dolup taşmaya başladı. Her saniye yeni bir yaralı geliyor. Elazığ zor anlar yaşamaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü