Doğu Ve Güneydoğu Bölgelerinde Hareketlilik

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yeni açıklamalara geldi.

Haberler 09.12.2019, 16:59 Fatih OĞUR
Doğu Ve Güneydoğu Bölgelerinde Hareketlilik

Yapılan açıklamalar da ise özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan 18 ili ilgilendiren, yapılacak olan projeler açıklandı. Çevre ve şehircilik Bakanlığı tarafından açıklama ile duyurulan bu projelere göre ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan 18 ilde yer alan ve taşınmaz hazine olarak kayıtlarda yer alan binaların kiralanması ve bu kiralanan binalar sayesinde hem ekonomik anlamda canlılığın olması sağlanacak.

Yer alan bu taşınmaz hazinenin boyutları ise toplamında 10 milyon 796 metrekarelik bir alanı oluşturuyor. Bu binaların kiralanması, 49 yıllık olacak ve kiralanma işlemi ise ihale yolu ile gerçekleşecek.

İnsanlara İstihdam Sağlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan ve geçtiğimiz zamanlarda açıklanan Yeni Ekonomik Programında açıklamış olduğu projeleri hayata geçirmeye başladı. Bu program kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, büyüme ve gelişme ayrıca bu iki unsurla birlikte istihdam alanları oluşturma hedeflerini açıklamıştı.

Ve geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklama ile bu projesini hayata geçirmeye başladı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve 18 ile yayılmış durumda olan taşınmaz hazineler, değerlendirilmek amacı ile 49 yıllığına ihale ile kiralanacak. Ve bu sayede, bu bölgelerde oluşacak iş yerleri sayesinde, insanlar için iş imkânı yaratacak. Hem de aynı zamanda bu bölgelerde, ekonomik hareketlilik artacak.


 

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü