Donald Trump, İran Göstericilerini Destekledi

Geçtiğimiz günlerde İran’da düşürülen Ukrayna uçağını anma programı yapılmıştı. Ancak bir grup gösterici bu programı protesto etmişti. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabında bu göstericileri destekledi.

Haberler 14.01.2020, 16:43 Onur DİMLİ
Donald Trump, İran Göstericilerini Destekledi

Trump, her zaman yanlarında olduğunu ve başkanlık dönemi boyunca hep destekleyeceğini belirtti. Ayrıca internetin kapatılması konusunu da atlamadı. Böyle bir şeyin mümkün olmayacağının altını çizdi. Protestocuların cesaretinden ilham aldığını belirtti. Bu açıklamalarını hem İngilizce hem de Farsça olarak yayınladı.

Twitlerin Ardı Arkası Kesilmeyecek

ABD Başkanı Donald Trump, sadece bu twitle sınırlı kalmadı. Ardından bir twit daha attı. Bu twitte de İran hükümetine seslendi. Protestocuların haklarını kullanmalarına izin verilmesi gerektiğini söyledi. İnsan hakları destekçilerine bu olanları izlemeleri ve rapor haline getirmeli konusunda izin verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İnternetin kapatılması konusuna bu twitinde de yer verdi. Böyle bir şeyin söz konusu dahi olamayacağını belirtti. Dünya’nın internet üzerinden bu olayı izlediğini açıkladı. Ayrıca internet kapatılma olayının barış için mücadele eden protestocuların katledilmesi olarak yorumladı.

Donald Trump’ın bu açıklamalarına İran hükümetinden bir cevap gelmedi. Ancak ABD ile İran’ın arasındaki suların durulmasının şu an mümkün olmadığı görülüyor. Ayrıca İran hükümetinin interneti kapatıp kapatmayacağı tam olarak bir sonuca ulaşmadı. İran hükümetinin interneti kapatması durumunda dünya ülkelerinin tepkisini çekeceği iddia ediliyor. Bu iddiaların doğruluğunu önümüzdeki günler belirleyecek.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Karikatürü Tümü