Dünya Sağlık Örgütü’nden Son Dakika Coronavirüs Açıklaması

2019'un Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs salgını ile ilgili yeni gerçekler ortaya çıkmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü yaptığı çarpıcı açıklamalarla tüm dünyayı ayağa kaldırdı.

Haberler 14.03.2020, 17:19 Onur DİMLİ
Dünya Sağlık Örgütü’nden Son Dakika Coronavirüs Açıklaması

Coronavirüsü salgının Türkiye'ye sıçraması ile birlikte ülkemizdeki şu anki vaka sayısı toplamda 5 olduğu Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Ancak Dünya Sağlık Örgütü daha çarpıcı gerçeklerle dünya kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalarda normalde Wuhan kentinde ortaya çıkan virüsün artık tüm Avrupa'ya hızlı bir şekilde yayılmaya başladığını söylemesi ile insanlar ayağa kalktı. Salgının merkez üssü artık Çin değil Avrupa olduğu söyleniyor.

Tüm Dünya Ayağa Kalktı

Dünya Sağlık Örgütü genel direktörü yaptığı açıklamalarla virüsün merkez üstünün Avrupa olarak değiştiği bilgilerine yer verildi. Şimdiye kadar elde edilen verilere göre Ukrayna'da coronavirüsten 71 yaşındaki bir kişinin hayatını kaybettiği bilgilerine ulaşıldı. Ukrayna'nın Lviv kentinde akrabalarında kaldıktan sonra kendi yaşadığı şehre geçen 71 yaşındaki kadında 3 Mart tarihinden itibaren coronavirüs semptomlarının görüldüğü kaydedildi. Sağlık görevlilerinin kadına uyguladığı bir takım testler sonucunda coronavirüs teşhisi konulan hasta, dün tedavi altına alındı. Bugün ise hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı. Ukrayna'da coronavirüs salgınından sonra ilk ölümünün gerçekleşmesinin ardından Ukrayna devleti salgınla mücadele için gerekli önlemleri almaya başladı. Hayatını kaybeden kadının temasta bulunduğu 22 kişi sağlık personelleri tarafından karantinaya alındı. Ülke kapsamında ise 48 saat süreden sonra tüm sınırlar yabancılara kapatıldı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü