Dünya Sağlık Örgütü’nün Çocuklar İle İlgili Açıklaması

Belirsiz bir geleceğe bakan çocuklarla ilgili uzmanlar önemli açıklamalarda bulundu. Dünya Sağlık Örgütü her çocuğun sağlıklı yaşama ve geleceğe yönelik umut ile yaşama hakkı vardır dedi.

Haberler 26.02.2020, 23:40 Onur DİMLİ
Dünya Sağlık Örgütü’nün Çocuklar İle İlgili Açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda çocuklarla ilgili önemli konulara parmak bastı. Uzmanlar çocukların iklim değişikliklerinden ve fast food beslenme tarzından oldukça olumsuz etkilendiğini söyleyerek aynı zamanda ekranlarda gösterilen reklamların da küçük yaşta çocukların gelişimini güçleştirdiğini ifade etti. Dünya Sağlık Örgütü araştırmaları sonucunda İngiltere'nin çocukların sağlığını koruma ve genel refahını sağlamak konusunda dünyanın en iyi 10 ülkesi arasında yer aldığını ve yapılan çalışmalarla da daha üst sıralara çıkacağı bilgisine ulaşıldı.

UNICEF Çok İyi Çalışıyor

Dünya Sağlık Örgütü ve Birleşmiş Milletler çocuklara yardım fonu ile ortaklaşa hazırlanan bir raporda 180 ülkedeki çocuklar değerlendirilmiş ve bu konuda önemli bir sonuca varılmıştır. Varılan sonuçlardan çocukların eğitimleri, beslenmeleri, sağlık ve refah durumları göz önüne alınarak bir gelişme tablosu oluşturulmuştur. Bunun yanında çocuk ölümleri çocuk gelin sayıları cinsel istismara uğrayan uğrayan çocukların oranları da göz önünde bulundurulmuştur. Ortaya çıkan sonuçlar tüm dünya çapında pek de yüz güldürücü değildir. İngiltere gibi çocuklara çok önem veren bir devletin ilk 10'da yer aldığını söyleyen UNICEF ülkede yapılan çalışmaların çocuk hakları konusunda İngiltere'nin daha iyi yerlere geleceğine dair büyük yaptırımlar verdiğini açıkladı.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü