Edirne Ve Kırklareli Sınır Kapıları Bu Gece İtibariyle Kapatılacak

Son dakika verilerine göre Koronavirüs ile mücadele kapsamında Edirne ve Kırklareli’den Yunanistan ve Bulgaristan'a açılan sınır kapıları saat 00.00 itibarıyla hem giriş hem çıkışlara kapatılacak.

Edirne Ve Kırklareli Sınır Kapıları Bu Gece İtibariyle Kapatılacak

Türkiye dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılan Coronavirüs salgını ile ilgili çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın hummalı çalışmaları sonucunda diğer ülkelere nazaran vaka sayısının daha yavaş bir artış göstermesi Türkiye'nin aldığı önlemlerde ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm ülke kapsamında hükümetin de vatandaşlar için uyguladığı bazı yöntemlerin kısa bir süre içerisinde hayata geçirileceği açıklamalarını yaptı.

İnsanlar küresel salgınla ilgili sokağa çıkma konusunda bilinçlendirilmeye çalışılıyor. Ayrıca sağlık çalışanları ve özellikle hekimler salgın ile ilgili oldukça endişeli. En büyük risk grubuna sahip olan doktorlar, hemşireler ve hasta bakıcılar hastanede kendileri için gerekli tedbirlerin alınmadığı hakkında çeşitli görüşlerini beyan ettiler.

Sınır Kapıları Çoktan Kapatılmalıydı

Tüm Türkiye kapsamında Coronavirüs salgını ile mücadele için yapılan tedbirler vatandaşlar tarafından tartışma konusu haline getirildi. En son bu gece 00.00 itibariyle Edirne ve Kırklareli sınır kapılarının kapatılacağı bilgisine ulaşan vatandaşlar devlet tarafından bu hamlenin çoktan yapılması gerektiğini vurguladılar.

Hükümet virüs ile mücadele için birtakım sağlık önlemleri almakla kalmıyor, vatandaşların ekonomik durumlarını da gözler önüne sererek birtakım değerlendirmelerde bulunuyor. Önümüzdeki günlerde özellikle 65 yaş üstü bireylerin maske ve kolonyaya kolay bir şekilde ulaşabilmesi sağlanacak. Ayrıca emeklilerin maaşlarını rahat bir şekilde alabilmeleri için yeni düzenlemeler yolda.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü