Elazığ'da Sınava Girecek Öğrencilere Destek

Geçtiğimiz günlerde Elazığ'da gerçekleşen deprem nedeniyle eğitim-öğretime bir süre ara verilmesinin ardından LGS veya YKS'ye girecek öğrencilere yönelik telafi eğitimleri verilecek.

Haberler 19.02.2020, 21:28 Abdurrahim KARABAYIR
Elazığ'da Sınava Girecek Öğrencilere Destek

Büyük Elazığ depremin ardından birçok okulda eğitim ve öğretime ara verilmişti. Elazığ'da YKS ve LGS'ye girecek toplam 6.288 öğrenciye sınavlara hazırlanma konusunda destekleme ve yetiştirme kursları desteği sağlanacak. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Elazığ depreminden sonra il genelinde okullarda eğitim ve öğretime ara verilmişti. Bunun sonucunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, büyük bir çalışma gerçekleştirerek bölgede yaşayan öğrencilere yönelik telafi eğitimlerini başlattı. Merkezi Sivrice ilçesi olan ve 24 ocak'ta 6.8 büyüklüğündeki deprem sonucunda öğrencilerin psikolojisini yüksek tutmak amacıyla psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanları çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Deprem bölgesinde LGS ve YKS'ye hazırlanan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerine de haftanın her günü belli saatlerde telafi eğitimi verilmeye başlandı.

Haftanın Her Günü Eğitim Verilecek

Elazığ depreminin ardından eğitime ara vermek zorunda kalan öğrencilere telafi eğitimleri haftanın her günü gerçekleşecek. Toplamda her gün 6 saat olarak planlanan bu dersler LGS ve YKS'ye hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olacak. Elazığ'da toplamda 188 okulda gerçekleşen bu kurslardan 6.288 öğrenci faydalanabilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bölgedeki öğrencilerin geleceği için gerekli psikoterapi çalışmalarına da çoktan başladı. Öğrencilerin LGS ve YKS hazırlık konusunda geri kalmamaları için hafta içi yetiştirme kursları, hafta sonu ise destek kurslarına sınav anına kadar devam edilecek.

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü