Emekliler TOKİ'den Destek İstiyor

Emeklilerin günümüzde yaşadığı ekonomik sıkıntıları dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri Ömer Kurnaz; "Emeklilere TOKİ kon

Haberler 03.09.2019, 16:05 21.10.2019, 21:25 Rıdvan Yasin YİĞİTOĞLU
Emekliler TOKİ'den Destek İstiyor

Emeklilerin günümüzde yaşadığı ekonomik sıkıntıları dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Genel Mali Sekreteri Ömer Kurnaz; "Emeklilere TOKİ konutlarından kontenjan ayrılmasını sağlayan uygulamanın kapsamının genişletilmesini istiyoruz." diyerek emeklilere ayrılan kontenjan oranının %25'ten %50'ye çıkarılmasını talep etti.

Ömer Kurnaz'ın kamuoyuna yaptığı açıklamadan sonra emekli vatandaşlar müjdeli haber için gözlerini TOKİ'den yapılacak açıklamaya dikti. Kurnaz, yaptığı açıklamada her 3 emekliden birinin kirada oturduğuna dikkat çekerek, TOKİ tarafından emekli vatandaşlara ayrılan kontenjanın yetersiz olduğunu vurguladı. Bu doğrultuda; "Alt gelir grubuna yönelik bu uygulamanın öncelikle emeklileri konut sahibi yapacak bir devlet politikası olmasını istiyoruz." açıklamasında bulunan Kurnaz, emekli vatandaşların kira ödeme yükünden kurtarılması gerektiğini belirtti.

"Kira Bedeli En Büyük Gider!"

Türkiye Emekliler Derneği'nin yapmış olduğu Emekli Profili Araştırması'na göre emekli aylıklarının her geçen gün yaşam koşulları karşısında eridiği bu dönemde kira bedelinin en büyük gider kalemini oluşturduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Genel Mali Sekreter Ömer Kurnaz, derneğin bir projesi olarak, TOKİ'ye sunulan talepler içinde, emeklilere TOKİ konutlarından ayrılan kontenjanın %25 oranından %50'ye çıkarılmasının da bulunduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü