Emlak Sektöründe Yeni Hedef Belli Oldu: 2 Milyon!

Son dönemde kamu bankalarının uygulamaya geçirdiği düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyalarıyla birlikte konut satışlarında yaşanan artış tü

Haberler 11.09.2019, 11:53 21.10.2019, 21:24 Onur DİMLİ
Emlak Sektöründe Yeni Hedef Belli Oldu: 2 Milyon!

Son dönemde kamu bankalarının uygulamaya geçirdiği düşük faiz oranlı konut kredisi kampanyalarıyla birlikte konut satışlarında yaşanan artış tüm hızıyla devam ediyor. Daha önceki dönemlerde yüksek faiz oranları ve konut maliyetleri sebebiyle ev sahibi olmayı erteleyen vatandaşlar, faiz indiriminin ardından konut satın almaya başladı.

İpotekli konut satışlarının artış göstermesiyle birlikte gayrimenkul sektöründe de yeni hedef belirlendi. Eylül ayında da yapılması gündeme gelen Merkez Bankası PPK toplantısı faiz indiriminin ardından konut satış hacminin daha da artması bekleniyor. Söz konusu toplantıdan sonra konut kredisi faiz oranları yeniden düşeceği için konut satışlarında rekor kırılması ön görülüyor.

2 Milyon Konut Satışı Barajı Geçilebilir!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş, önümüzdeki 4 ay içinde konut satışlarının daha da artacağının kaçınılmaz olduğunu söyledi. "Eylülle birlikte yılın son 4 ayında satışların hızla artacağını, satış adedinin konutta bir milyon, gayrimenkulde de 2 milyon adedi aşacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullanan Taş, emlak sektörünün yeni hedefini açıkladı.

 

Yorumlar (0)
açık