En Çok Vaka İstanbul'da Görüldü

Türkiye coronavirüs ile mücadele ederken Sağlık Bakanlığı verilerine göre en çok Covid-19 pozitif vaka sayısı İstanbul'da görüldü. İstanbul Valiliği ve İstanbul Belediye Başkanlığı tarafından gerekli önlemler alınarak hastalığın yayılması azaltılmaya çalışılıyor. Şehirde birçok yol trafiğe kapatıldı.

En Çok Vaka İstanbul'da Görüldü

Türkiye'nin 81 ilinde coronavirüs vakaları görülmeye devam ediyor. Yaklaşık 16 milyon nüfusa sahip İstanbul gibi büyük metropol kentte vaka sayısı hızla yükseliyor. İstanbul Valiliği ve İstanbul Belediye Başkanlığı özellikle halkın toplu olarak bulunduğu meydan ve yürüyüş yollarını trafiğe kapattı. Trafiğe kapatılan yerler arasına bugün saat 17.00 itibariyle Bağcılar Meydan, Güneşli Meydan dahil olmak üzere toplamda 6 yürüyüş yolu da eklendi. Geçtiğimiz günlerde alınan bir karar sonucunda coronavirüs tedbirleri neticesi ile Esenler Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi trafiğe tamamen kapatılmıştı. İlerleyen günlerde vaka sayısının durumuna göre yetkililer önlem almaya devam edecek.

Türkiye'nin Coronavirüs Tablosu İyiye Mi Gidiyor?

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de coronavirüs salgınına yakalanan vaka sayısı her geçen gün artıyor. Bununla birlikte salgına yakalanıp iyileşen hasta sayısı da oldukça fazla. Bilim kurulu ve ekibi hastalığın önüne geçebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da özellikle İstanbul gibi metropol kentlerde halkın coronavirüs tedbirlerini uygulamaya devam etmesi konusunda uyardı. İllerin valileri ve belediye başkanları vatandaşın sağlığı ile ilgili gerekli tedbirleri almak için 7/24 çalışıyor.

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
Günün Karikatürü Tümü