Enerji Kimlik Belgesi İle İlgili Merak Edilenler haberimizde

Enerji Kimlik Belgesi almak için geri sayım başladı, belgeyi alabilmek için tanınan son başvuru zamanı için günler daralıyor.

Haberler 26.12.2019, 18:20 30.12.2019, 15:00 Soner YARDIM
Enerji Kimlik Belgesi İle İlgili Merak Edilenler haberimizde

Durum bu olunca da konu ile ilgili meraklar artıyor ve insanların aklında soru işaretleri oluşuyor. Bugün haberimizde, enerji kimlik belgesi ile ilgili merak edilenlere değineceğiz. 2020 yılının ilk gününden itibaren geçerli olacak olan kurala göre Enerji Kimlik belgesi olmadan bina ve özel yerlerde, alım ve satım yapılmayacak, üstelik kiralama da yapılamayacak. Bu nedenle vatandaşın aklı oldukça karıştı.  Enerji kimlik belgesi nasıl alınır, neler gereklidir ve ne kadara alınır gibi aramalar yapılmakta.

En çok merak Edilen Bilgiler

Milyonlarca vatandaşın merak ettiği Enerji kimlik belgesi için ne gibi evrakların gerekli olduğudur. Enerji kimlik belgesi alabilmek için gerekli olan belgeler; Mimari proje, Isı yalıtım projesi, Mekanik Tesisat Projesi ve Elektrik projesi evrakları gereklidir. Enerji kimlik belgesi alabilmek için ne kadar para gereklidir diye merak eden vatandaşlar için araştırma yapan ekibimiz, gerekli ücretin değişken olduğunu saptadı. Özel firmalar tarafından yapılan işlemler, firmaların belirlediği fiyatlara göre değişiyor. Fakat gerekli olan ücret ortalama 50 lira civarında oynamaktadır.  Eski bina sahipleri belgeyi alabilmek için mantolama yaptırmak gerekir mi diye merak ediyor, fakat enerji kimlik belgesi için mantolama gerekmiyor.

Yorumlar (0)
27°
açık
Günün Karikatürü Tümü